UFC: wielka szansa przed Danielem Omielańczukiem. Polak zmierzy się z "Wieżowcem"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Zawodnik klasyfikowany na trzynastym miejscu w rankingu kategorii ciężkiej organizacji UFC, Stefan Struve, będzie kolejnym rywalem Daniela Omielańczuka.

W tym artykule dowiesz się o:

Stefan Struve wstępnie miał skrzyżować rękawice z Ruslanem Magomedovem, jednak Rosjanin w wyniku kontuzji był zmuszony wycofać się z walki. Daniel Omielańczuk wykorzystał sytuację i podpisał kontrakt na walkę z Holendrem.

Starcie będzie miało miejsce na gali UFC 204, która odbędzie się 8 października w Manchesterze. W walce wieczoru zobaczymy starcie o pas kategorii średniej pomiędzy mistrzem Michaelem Bispingiem a pretendentem Danem Hendersonem.

Stefan Struve w ostatnich pięciu starciach dwukrotnie zwyciężał - na przełomie 2013 i 2014 roku przegrał z Markiem Huntem i Alistairem Overeemem. Po dziewięciomiesięcznej przerwie powrócił do oktagonu, gdzie jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył z Antonio Rodrigo Nogueirą, jednak w następnej walce uznał wyższość Jareda Rosholta.

Ostatnią walkę mierzący 213 centrymetrów "Wieżowiec" stoczył w maju podczas gali UFC Fight Night 87, gdzie w zaledwie 16 sekund znokautował Antonia Silvę.

ZOBACZ WIDEO: Takiej walki w powojennej Polsce jeszcze nie było. Głowacki: spełni się moje marzenie

Omielańczuk wyjdzie do oktagonu, aby przedłużyć świetną serię trzech zwycięstw z rzędu, podczas której odprawiał kolejno Chrisa de la Rochę, Jarjisa Danho oraz Alexeya Oleynika. Polak w największej organizacji MMA na świecie zadebiutował we wrześniu 2013 roku - od tamtej pory stoczył sześć pojedynków, z których cztery zwyciężył.

Podczas wielkiej gali UFC 204 w klatce zobaczymy również innego Polaka - Damiana Stasiak, który zmierzy się z Daveyem Grantem.

Karta gali UFC 204:

Walka wieczoru:

Pojedynek o pas mistrza w wadze średniej Michael Bisping vs Dan Henderson

Pozostałe:

Vitor Belfort vs Gegard Mousasi Ovince St. Preux vs Jimi Manuwa  Stefan Struve vs Daniel Omielańczuk Mirsad Bektic vs Arnold Allen Leonardo Santos vs Adriano Martins Yuri Alcantara vs Brad Pickett Damian Stasiak vs Davey Grant Leon Edwards vs Albert Tumenov Ian Entwistle vs Rob Font Reza Madadi vs Marc Diakiese

Źródło artykułu: