FEN 14: błyskawiczna porażka Akopa Szostaka

Akop Szostak (2-2) niespodziewanie przegrał z Martinem Chudejem (4-5) w pierwszym starciu karty głównej gali FEN 14: Silesian Rage.

Maciej Szumowski

W klatkoringu należało się spodziewać dosłownie dużych emocji. Podczas piątkowego ważenia Martin Chudej ważył 119,2 kg, zaś Akop Szostak mógł pochwalić się 107,6 kilograma.

Podczas obserwowania tej konfrontacji nie należało mrugać. Reprezentant Czech szybko ruszył do ataku i błyskawicznie zamroczył fightera z Warszawy. Ubił go pod siatką i sędzia był zmuszony przerwać pojedynek po minucie trwania.

Był to nieudany powrót kulturysty po marcowej porażce z innym uczestnikiem gali FEN 14, Tyberiuszem Kowalczykiem. Aktualny rekord Szostaka to dwa zwycięstwa i dwie porażki.