UFC 205: dobra walka kobiet na rozpoczęcie gali w Nowym Jorku

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Gala UFC 205 w Madison Square Garden rozpoczęta! Liz Carmouche (11-5) została pierwszą zawodniczką, która pokonała Katlyn Chookagian (8-1).

W tym artykule dowiesz się o:

Starcie odbyło się w ramach dywizji koguciej kobiet. W roli faworytki bukmacherzy stawiali niepokonaną dotychczas "Blonde Fighter", notowaną na 14. miejscu w oficjalnym rankingu UFC.

Pojedynek potrwał cały dystans. Pierwsze dwie rundy były dość wyrównane, ale przeważała w nich "Girlrilla". Sytuacja mogła zmienić się w ostatniej odsłonie, kiedy Chookagian odważnie ruszyła do ataku. Liz Carmouche jednak zachowała zimną krew i przetrwała.

Ostatecznie dwóch sędziów postawiło na zwycięstwo Liz Carmouche w stosunku 29-28, zaś trzeci postawił na taki sam rezultat, tylko, że na korzyść Chookagian. Przez niejednogłośną decyzję wygrała pierwsza pretendentka do pasa mistrzowskiego UFC dywizji kobiet w historii.

[b]Transmisja z gali od 4:00 na Extreme Sports Channel! Ok. 5:00 walka Jędrzejczyk vs Kowalkiewicz o pas! Przegapiłeś? Nic straconego! Powtórka dziś o 21:00. ZOBACZ WIDEO: Jędrzejczyk ostro o Kowalkiewicz. Jest odpowiedź

[/b]

Źródło artykułu: