WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

KSW i UFC ponownie na kursie kolizyjnym. To będzie kolejny pokaz siły polskiej federacji?

KSW niepodzielnie dzieli i rządzi na polskim rynku MMA od kilku dobrych lat i nawet największa światowa marka nie jest w stanie zagrozić organizacji, którą zbudował duet Lewandowski i Kawulski. W październiku dojdzie do arcyciekawej sytuacji .
Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Materiały prasowe / kswmma.com / KSW

Dla polskich fanów weekend 20-22 października będzie prawdziwym świętem MMA. Najpierw, 21 października  w trójmiejskiej Ergo Arenie UFC zorganizuje drugie wydarzenie nad Wisłą, podczas gdy KSW opuści ojczyznę i w drugiej zagranicznej próbie wybierze się do Dublina, przygotowując swoją 40. galę. 

Kiedy gospodarza nie ma w domu, a mowa tu o KSW, wydawałoby się, że amerykańska organizacja może pokusić się w Polsce o dobry wynik sprzedaży gali w Trójmieście. Nie jednak bardziej mylnego. W 2015 roku, UFC zorganizowała debiutancką galę w Polsce w kwietniu, miesiąc przed galą KSW w Ergo Arenie, a i tak nie była w stanie wypełnić całej Tauron Areny, pomimo wielu Polaków w karcie walk i obecności samego Mirko Filipovica w głównym daniu wydarzenia. Wówczas nieco ponad 10 tysięcy fanów przybyło na trybuny hali w Krakowie, tej samej hali, którą KSW regularnie od trzech lat wypełnia po brzegi. 

Teraz UFC może mieć o tyle trudniej z wypełnieniem hali w Trójmieście, że wielu kibiców z Polski wybierze się do Dublina, tak jak to miało miejsce w październiku 2015 roku przy okazji gali KSW w Londynie. Jestem też niemal pewien, że w telewizji wszyscy będą "trąbić" tylko o niedzielnej gali Konfrontacji Sztuk Walki, głównie za sprawą partnera federacji - telewizji Polsat, która sama posiada kilka kanałów sportowych. Zresztą promocja imprezy w Dublinie już się rozpoczęła, a ogłoszenie w czas występu w walce wieczoru Mariusza Pudzianowskiego, zwiększa jej zainteresowanie. O UFC na Trójmieście, jak na razie cicho, poza ogłoszeniem dwóch polskich zawodników w karcie walk i z pewnością gala z cyklu Fight Night pozostanie w cieniu KSW 40. 

Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby KSW w październiku zdecydowało się zorganizować galę w Polsce, a nawet o tydzień wyprzedzić UFC i zawitać do Ergo Areny. Wówczas, jak już nie raz wspominałem, Europa przekonałaby się, jak silną pozycję w naszym kraju posiada organizacja duetu Kawulski i Lewandowski. Nigdzie bowiem poza Polską, w Wielkie Brytanii, Niemczech czy Skandynawii, UFC nie spotkało się z organizacją, która byłaby w stanie jej zagrozić.

ZOBACZ WIDEO Dramatyczne sceny na wodzie podczas Sopot Match Race (WIDEO)

Inna sprawa, gdyby UFC na galę w Polsce, korzystając z nieobecności KSW, promowało galę z udziałem Joanny Jędrzejczyk. Ale walka mistrzyni wagi słomkowej w ojczyźnie jest mało prawdopodobna i jest niemal pewne, że kibice zobaczą ją w akcji na listopadowej gali UFC 217 w Nowym Jorku. Angaż takiej gwiazdy jak Mameda Chalidowa, byłby promocyjnym strzałem w "10", zwłaszcza, że kibice od dawna chcą, aby Czeczen z polskim obywatelstwem sprawdził się ze światową czołówką. Plotki na temat jego występu w Gdańsku należy jednak uciąć. UFC, choć może zabrzmieć to dość zabawnie, nie stać na zakontraktowanie Mameda Chalidowa, zresztą już raz mieliśmy tego dowód w 2012 roku. 

KSW wyjeżdża do Irlandii, UFC przyjeżdża do Polski. Które z październikowych wydarzeń odniesie większy sukces? Jedno jest pewne, organizacjom zagranicznym ciężko jest się przebić na polski rynku, bo jest on trudny do zwojowania. Świetna sportowo lipcowa gala ACB w Gdańsku jest tego przykładem, gdyż na trybunach Ergo Areny zasiadło tylko kilkaset osób, pomimo promocji w mediach, telewizji i niezbyt wygórowanych cen wejściówek.

Która z gal odniesie większy sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Slawek Latala 0
  Jaki pokaż siły KSW? Co to za porównanie... Ufc robi gale na całym świecie od zawsze.nie ta klasa zawodników a już napewno nie te pieniądze więc o czym tu mowa.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (1)