Invicta FC pozyskała Mackenzie Dern. To następczyni Rondy Rousey?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Jedna z najbardziej perspektywicznych zawodniczek MMA na świecie, Mackenzie Dern (MMA 4-0) związała się kontraktem z żeńską organizacją Invicta FC i zadebiutuje w jej klatce 8 grudnia. Piękna Amerykanka od lat zdobywa dużą popularność.

W tym artykule dowiesz się o:

24-letnia Dern to jedna z najpiękniejszych zawodniczek MMA na świecie. Poza tym walorem za Amerykanką przemawiają również umiejętności sportowe. Na jej biodrach zawisł już czary pas w brazylijskim jiu jitsu, a w 2015 roku zdobyła tytuł mistrzyni świata ADCC.

W formule MMA Mackenzie Dern Mackenzie Dern zdecydowała się zadebiutować w lipcu ubiegłego roku i od tego czasu zdążyła pokonać cztery rywalki. Kontrakt z Invicta FC to ostatni krok do UFC, gdzie Dern może być godną następczynią zachwycających urodą Rondy Rousey czy Mieshy Tate. Wojowniczka z Phoenix występuje w kategorii wagowej do 57 kg, ale wraz z rozpoczęciem przygody w Invicta chciałby zejść do wagi słomkowej (52 kg), w której dla UFC walczą Joanna Jędrzejczyk i Karolina Kowalkiewicz.

Rywalką Mackenzie Dern w debiucie dla najlepszej żeńskiej organizacji MMA będzie doświadczona Kaline Medeiros (MMA 8-5). W walce wieczoru gali Invicta FC 26 Agnieszka Niedźwiedź powalczy o złoto w wadze muszej z Jennifer Maią.

ZOBACZ WIDEO Maciej Makuszewski: Zabrakło wszystkiego po trochu

Źródło artykułu: