UFC on FOX 27: wielki powrót Ronaldo Souzy. Fenomenalny nokaut w walce wieczoru

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / UFC
Getty Images / / UFC
zdjęcie autora artykułu

Po trwającej niecały rok przerwie do Oktagonu powrócił Ronaldo "Jacare" Souza. Brazylijczyk nokautując Dereka Brunsona nie pozostawił żadnych złudzeń, że wciąż jest jednym z najlepszych zawodników kategorii średniej na świecie.

[b]

"Jacare" znów nokautuje[/b]

Walka wieczoru UFC on FOX 27, która 27 stycznia odbyła się w Charlotte w Stanach Zjednoczonych, trwała niecałe cztery minuty. Już od pierwszych sekund było widać drobną przewagę Ronaldo Souzy (MMA 25-5) w stójce. Brazylijczyk świetnie pracował na nogach i bez większych problemów radził sobie z próbami ataków ze strony Dereka Brunsona (MMA 18-6).

"Jacare" przez kolejne sekundy usypiał czujność Amerykanina, aby w końcu zaatakować mocnym wysokim kopnięciem, które posłało Brunsona na deski. Dla Brazylijczyka było to pierwsze zwycięstwo od blisko dwunastu miesięcy. W ostatnim starciu Souza przegrał z Robertem Whittakerem, obecnym mistrzem UFC w wadze średniej.

Ważne zwycięstwo Andre Filiego

Drugą wygraną z rzędu odniósł Andre Fili (MMA 18-5), który niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Dennisa Bermudeza (MMA 16-8). Dla "The Menace" jest to natomiast już trzecia porażka z rzędu.

Przez większość pojedynku kibice widzieli wymiany w stójce, które nieznacznie zwyciężał Fili. Był on aktywniejszy na nogach, co sprawiało wrażenie kontrolowania przebiegu starcia. Bermudez starał się kilka razy przenieść walkę do parteru, jednak "Touchy" ze spokojem kontrował wszelkie próby, wracając do swojej ulubionej płaszczyzny.

Gillespie wciąż niepokonany

Jedenaste zwycięstwo w karierze odniósł Gregor Gillespie (MMA 11-0), który pod koniec pierwszej rundy pokonał przez techniczny nokaut Jordana Rinaldiego (MMA 13-6). Dla "The Gifta" jest to już czwarta wygrana pod szyldem organizacji UFC.

Od samego początku widać było przewagę niepokonanego zawodnika, który ze spokojem narzucał swoje tempo. Jordan Rinaldi w żaden sposób nie był w stanie poradzić sobie z ofensywą rywala. Gillespie z łatwością obalił rywala, przeszedł do dosiadu, a następnie rozbił ciosami, zwyciężając przez techniczny nokaut.

Świetny pojedynek na rozpoczęcie karty głównej

Bardzo dobrą walkę zaserwowali kibicom Drew Dober (MMA 19-8) i Frank Camacho (MMA 21-6), otwierając kartę główną gali UFC on FOX 27. Po trzech rundach decyzją sędziów zwyciężył Amerykanin, dla którego jest to już druga wygrana z rzędu.

Obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusem w wysokości 50 tysięcy dolarów za najlepszy pojedynek wieczoru.

Wyniki gali UFC on FOX 27:

Walka wieczoru:

185 lb: Ronaldo Souza (MMA 25-5) pokonał Dereka Brunsona (MMA 18-6) przez nokaut (wysokie kopnięcie) w rundzie pierwszej (3:50)

Karta główna:

145 lb: Andre Fili (MMA 18-5) pokonał Dennisa Bermudeza (MMA 16-8) niejednogłośną decyzją sędziów 155 lb: Gregor Gillespie (MMA 11-0) pokonał Jordana Rinaldiego (MMA 13-6) przez techniczny nokaut (uderzenia w parterze) w rundzie pierwszej (4:46) 170 lb: Drew Dober (MMA 19-8) pokonał Franka Camacho (MMA 21-6) jednogłośną decyzją sędziów

Karta wstępna:

155 lb: Bobby Green (MMA 24-8) pokonał Erika Kocha (MMA 15-6) jednogłośną decyzją sędziów 145 lb: Mirsad Bektic (MMA 12-1) pokonał Godofredo Pepeya (MMA 13-6) przez nokaut (uderzenie na korpus) w rundzie pierwszej (2:47) 125 lb: Katlyn Chookagian (MMA 10-1) pokonała Marę Romero Borellę (MMA 12-5) jednogłośną decyzją sędziów 115 lb: Randa Markos (MMA 8-5) pokonała Julianę Limę (MMA 9-5) jednogłośną decyzją sędziów 125 lb: Ji Yeon Kim (MMA 7-1) pokonała Justine Kish (MMA 6-2) jednogłośną decyzją sędziów 155 lb: Vinc Pichel (MMA 11-1) pokonał Joaquima Silvę (MMA 10-1) jednogłośną decyzją sędziów 170 lb: Niko Price (MMA 11-1) pokonał George'a Sullivana (MMA 17-6) przez poddanie (duszenie zza pleców) w rundzie drugiej (4:21) 145 lb: Cory Sandhagen (MMA 8-1) pokonał Austina Arnetta (MMA 15-4) przez nokaut (uderzenie na korpus) w rundzie drugiej (3:48)

ZOBACZ WIDEO Kolejne czyste konto Wojciecha Szczęsnego - zobacz skrót meczu Chievo Werona - Juventus Turyn [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Źródło artykułu: