Kamil Gniadek poznał rywala na FEN 22 w Poznaniu

Jacek Jędraszczyk (5-1, 1 KO) zmierzy się z Kamilem Gniadkiem (12-5-1, 2 KO, 8 SUB) podczas gali FEN 22. Do tego pojedynku dojdzie 20 października w Poznaniu.

Waldemar Ossowski
Kamil Gniadek WP SportoweFakty / Waldemar Ossowski / Na zdjęciu: Kamil Gniadek
Jędraszczyk stoczy swoją drugą batalię w federacji FEN. Zawodnik z Ostrowa Wielkopolskiego jest uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników w kategorii półśredniej. Jego największym dotychczasowym sukcesem jest pokonanie Mateusza Głąba na początku października 2017 roku.

Jacek Jędraszczyk stworzył wraz z Tymoteuszem Łopaczykiem kapitalne widowisko podczas FEN 21. Co ciekawe, federacja przyznała wtedy dwie nagrody za najlepsze walki wieczoru, a jedna z nich powędrowała własnie do niego. Jędraszczyk aż cztery dotychczasowe zwycięstwa odniósł walcząc na pełnym dystansie.

Kamil Gniadek to stary dobry znajomy Fight Exclusive Night. Pochodzący ze Szczecina zawodnik trzykrotnie walczył pod szyldem federacji i trzykrotnie zwyciężał. "The Undertaker" zaczynał od grapplingu i ju-jitsu (zdobył m.in. srebrny medal mistrzostw Europy Ju-Jitsu No-Gi 2012 w Londynie), ale szybko zdecydował się na MMA. Pierwszą zawodową walkę stoczył mając zaledwie 17 lat. Doświadczenie w nowej dyscyplinie zbierał tocząc zacięte boje m.in. z przyszłymi zawodnikami UFC - Artemem Lobovem i Łukaszem Sajewskim.

W sierpniu 2016 roku na gali FEN 13 "Summer Edition" w swoim debiucie, jeszcze w klatkoringu FEN, duszeniem zza pleców pokonał Klemensa Ewalda, a na gali FEN 15 "Final Strike" już w pierwszej rundzie skrętówką wygrał z Francuzem Vincentem Del Guerrą. Jego ostatnie zwycięstwo miało miejsce w marcu 2017 roku, gdy pokonał przez jednogłośną decyzję sędziów Łukasza Stanka.

- Znakomite zestawienie dwóch zawodników, którzy mają aspiracje mistrzowskie w naszej federacji. Szczerze? Nie mam pojęcia, kto wygra ten pojedynek, ale to jest dobra informacja dla kibiców. Tak naprawdę nie wiadomo, co wydarzy się w klatce - powiedział prezes FEN, Paweł Jóźwiak.