Artem Lobov zwolniony z UFC. Chce go Fight Exclusive Night

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Fotomag / Na zdjęciu: Artem Lobov (z prawej)
Newspix / Fotomag / Na zdjęciu: Artem Lobov (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

Przyjaciel Conora McGregora, Artem Lobov (13-15) został zwolniony z UFC. Irlandczyk o rosyjskich korzeniach wygrał tylko dwie z pięciu walk dla światowego giganta MMA. Jego pozyskaniem jest zainteresowana polska federacja FEN.

Jako pierwszy o zwolnieniu Artema Lobova poinformował Ariel Helwani z ESPN. "Rosyjski Młot" trafił do organizacji Dany White'a w 2015 roku dzięki dobremu występowi w 22. sezonie programu The Ultimate Fighter.

32-latek przegrał trzy ostatnie walki w kategorii lekkiej, z Cubem Swansonem, Andre Filim i Michaelem Johnsonem. Obecnie jego rekord w zawodowym MMA jest ujemny (13 zwycięstw, 15 porażek).

Tuż po decyzji o zwolnieniu, sparingpartner Conora McGregora zaproponował swoje usługi KSW, Bellatorowi czy ACA. Ofertę Irlandczykowi złożył też Paweł Jóźwiak, prezes federacji Fight Exclusive Night. Lobov w przeszłości walczył już w Polsce. W listopadzie 2014 roku na gali Fighters Arena 10 w Bełchatowie zremisował z Pawłem Kiełkiem. Dwa miesiące później na ACB 13 w Płocku poddał Rasula Szowhalowa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo trafił piłką w fankę. Złamał jej okulary

Źródło artykułu: