Invicta FC 34: Porto nową mistrzynią, kontrowersje w walce wieczoru

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Na zdjęciu: walka Pearl Gonzalez - Vanessa Porto
Twitter / Na zdjęciu: walka Pearl Gonzalez - Vanessa Porto
zdjęcie autora artykułu

Kontuzja oka zakończyła walkę wieczoru gali Invicta FC 34, która odbyła się w Kansas City. Vanessa Porto pokonała przez techniczną decyzję Pearl Gonzalez i zdobyła pas wagi muszej najlepszej żeńskiej organizacji na świecie.

W tym artykule dowiesz się o:

Porto przez trzy rundy dyktowała warunki w starciu z Gonzalez. W czwartej doszło do przypadkowego faulu ze strony Amerykanki, która włożyła palec w oko Brazylijce. Z racji tego, że zawodniczka z Sao Paulo nie mogła kontynuować pojedynku, sędzia zadecydował o zliczeniu punktów. W ten sposób zwycięstwo powędrowało do Vanessy Porto.

Dla Pearl Gonzalez to pierwsza porażka w szeregach Invicta FC. Była zawodniczka UFC była niepokonana od października 2017 roku i przed starciem o pas zwyciężyła trzy starcia.

Zobacz także: Polacy wzorowo na ważeniu przed ACA 92 

Oto komplet wyników gali w Kansas City:

Walka wieczoru: Vanessa Porto pok. Pearl Gonzalez przez techniczną decyzję (40-36, 39-37, 39-37) - Runda 4, 2:34 - o pas mistrzowski wagi muszej

Pozostałe: Karina Rodriguez pok. Milanę Dudijewą przez niejednogłośną decyzję sędziów (29-28, 28-29, 29-28) - półfinał turnieju wagi muszej DeAnna Bennett pok. Mirandę Maverick przez jednogłośną decyzję sędziów (29-28, 29-28, 29-28) - półfinał turnieju wagi muszej Tracy Cortez pok. Erin Blanchfield przez niejednogłośną decyzję sędziów (28-29, 29-28, 29-28)  Victoria Leonardo pok. Jamie Milanowski przez poddanie (duszenie trójkątne zza pleców), 1. runda Courtney King pok. Holli Salazar przez poddanie (duszenie trójkątne zza pleców), 2. runda Caitlin Sammons pok. Christina Ricker przez TKO (uderzenia), 2. runda

Zobacz także: Cain Velasquez wraca do UFC

ZOBACZ WIDEO: Joanna Jędrzejczyk: Ciężko jest być cały czas na topie. Presja ludzi jest ogromna

Źródło artykułu: