Jeremy Stephens miał myśli samobójcze. "Nie wierzyłem w siebie"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Codie McLachlan / Na zdjęciu: Jeremy Stephens
Getty Images / Codie McLachlan / Na zdjęciu: Jeremy Stephens
zdjęcie autora artykułu

Jeremy Stephens (28-15) 2 marca na UFC 235 w Las Vegas stoczy kolejną walkę dla amerykańskiej organizacji. 32-latek powróci do oktagonu po uporaniu się z depresją. Czołowy zawodnik wagi piórkowej przyznał, że miał myśli samobójcze.

W tym artykule dowiesz się o:

Stephens ostatni pojedynek stoczył 28 lipca 2018 roku. Na gali UFC on Fox 30 jego rywalem był Jose Aldo, który przez wiele lat był dominatorem wagi piórkowej. Na gali w Calgary Brazylijczyk okazał się za silnym rywalem dla Amerykanina i znokautował go w 1. rundzie.

Jeremy Stephens przyznał w rozmowie z dziennikarzem Arielem Helwanim, że porażka ze "Scarface" zmieniła jego życie, na tyle, że popadł on w depresję i miał myśli samobójcze. - Byłem gotowy zostawić żonę, dzieci, wszystko... Miałem myśli samobójcze. Nie wierzyłem w siebie - powiedział.

Zobacz także: Karta walk FEN 24 w komplecie

W trudnych chwilach pomocną dłoń weteranowi UFC wyciągnął jego trener, Eric Del Fierro, który zalecił mu udział w programie, który ma na celu podniesienie własnej samooceny. Ta akcja zakończyła się sukcesem, Stephens powrócił do treningów i po 8 miesiącach ponownie wejdzie do oktagonu.

ZOBACZ WIDEO Kawulski o planach KSW na rok 2019. "Nasz cel to zagranica. Chcemy przyśpieszyć"

- Prawdopodobnie jestem jednym z najtwardszych gości, jakiego możecie spotkać. Na końcu jestem tylko człowiekiem, mam uczucia. Ten program pomógł mojej rodzinie - dodał czołowy zawodnik kategorii piórkowej.

Zobacz także: Wielka szansa przed Pawłem Brandysem 

Na UFC 235 Stephens zmierzy się z Zabitem Magomedszaripowem. Dla 32-latka z klubu Aliance MMA będzie to jubileuszowy, 30. pojedynek dla amerykańskiej organizacji.

Źródło artykułu: