Mateusz Gamrot: Każdy sportowiec chciałby sprawdzić swoje siły w UFC

Mateusz Gamrot tuż przed galą KSW 49 w Ergo Arenie ogłosił, że wakuje dwa mistrzowskie pasy federacji (w wadze lekkiej i piórkowej) i robi sobie przerwę od zawodowych startów w MMA. 28-latek nie kończy jednak definitywnie ze sportem.

Waldemar Ossowski
Waldemar Ossowski
Mateusz Gamrot WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mateusz Gamrot
28-latek to jeden z najlepszych polskich zawodników. "Gamer" jest niepokonany od początku swojej przygody w zawodowym MMA i wygrał aż 15 pojedynków. W KSW walczył on od 2013 roku, sięgając z czasem po dwa tytuły mistrza.

W rozmowie z Andrzejem Kostyrą, w najnowszym jego videoblogu, Mateusz Gamrot jednoznacznie powiedział: - Oczywiście nie przechodzę na sportową emeryturę. Tak samo też nie rezygnuję ze sportu. Cały czas jestem w bieżącym treningu.

Zobacz także: Du Plessis chce walki z Iliciem na KSW 50

Gamrot przyznał również, że jednym z powodów takiej decyzji było niezadowolenie z warunków finansowych, jakie miał on w KSW. - Ja uważam i wielu moich menadżerów, trenerów też uważa, że za mało pieniędzy dostawałem - dodał.

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Akop Szostak załamany po porażce. "Nie wiem co dalej z moją karierą"

Były, dwukrotny mistrz wytłumaczył również, jak obecnie wygląda jego sytuacja kontraktowa. - Ja swój kontrakt wypełniłem po prostu na wszystkie walki. Złożyłem wypowiedzenie - wyjaśnił.

W tej sprawie jedynak nieugięta pozostaje federacja KSW, która twierdzi, że kontrakt Gamrota nie wygasł i nadal obowiązuje. Z naszych informacji wynika, że rozmowy i negocjacje z podwójnym mistrzem były długi i burzliwe.

W kuluarach mówi się, że Polak jest jednym z zawodników KSW, którymi mocno interesuje się UFC. - Czy chciałbym do UFC? Oczywiście. Jestem sportowcem. Każdy sportowiec chciałby sprawdzić swoje siły w najlepszej lidze świata. Ciężko mi powiedzieć, czy do tego dojdzie - powiedział.

Zobacz także: Antoni Chmielewski stoczy pożegnalny pojedynek

Gamrot we wrześniu wystartuje na Mistrzostwach Świata ADCC, które odbędą się w Los Angeles. Dla Polaka ta impreza jest teraz priorytetem.

Czy chciałbyś, aby Mateusz Gamrot wrócił do KSW?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×