WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Mamed Ch. nie trafi do aresztu

Mamed Ch. nie trafi do aresztu - dowiedziały się WP SportoweFakty. W środę były zawodnik MMA został przesłuchany i usłyszał zarzuty między innymi ws. paserstwa. Sąd odrzucił wniosek prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego.
Artur Mazur
Artur Mazur
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Mamed Ch.

Mamed Ch. został zatrzymany we wtorek na Warmii i Mazurach przez Biuro Operacji Antyterrorystycznych ws. paserstwa luksusowych samochodów. Do zatrzymania doszło na zlecenie Śląskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

W środowy poranek były zawodnik MMA został przewieziony do Katowic i przesłuchany. Tam usłyszał zarzuty. Prokuratura wystąpiła również z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd odrzucił jednak ten wniosek.

O postanowieniu sądu poinformował naczelnik śląskiego wydziału Prokuratury Krajowej Tomasz Tadla.

- Sąd uznał, że dowody wskazują na duże prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów, ale przeprowadzenie dalszych czynności w postępowaniu nie wymaga stosowania takiego środka zapobiegawczego - powiedział prokurator. Sąd nie zastosował wobec Ch. żadnych wolnościowych środków zapobiegawczych.

- Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, podważając tym samym wiarygodność świadka i jakość zarzutów formułowanych przez niego zarzutów - to z kolei słowa informatora WP SportoweFakty.

Przypomnijmy, że Mamedowi Ch. postawiono łącznie 11 zarzutów, Ich treść w specjalnym komunikacie ujawniła prokuratora.

"Mamedowi Ch. postawiono siedem zarzutów paserstwa samochodów kwalifikowane z art. 291 par. 1 kodeksu karnego oraz jeden zarzut usiłowania paserstwa z art. 13 par. 1 kk w zw. z art. 291 par. 1 kk. Podejrzany dopuścił się tych czynów od kwietnia 2016 roku do lutego 2017 roku.

Jest on również podejrzany o nakłonienie w kwietniu 2017 roku w Warszawie i Rybniku innych osób i kierowanie wykonaniem przestępstwa polegającego na spaleniu dwóch samochodów kwalifikowane z art. 18 par. 1 i 2 kk w zw. z art. 288 par. 1 kk. Ponadto usłyszał on zarzuty użycia w październiku 2018 roku w Olsztynie przemocy i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy Policji w celu zmuszenia ich do zaniechania zatrzymania i przymusowego doprowadzenia innej osoby kwalifikowane z art. 222 par. 1 kodeksu karnego i art. 224 par. 2 kk oraz znieważenia funkcjonariuszy Policji kwalifikowane z art. 226 par. 1 kk".

ZOBACZ WIDEO KSW 49. Martin Zawada pokonał legendę MMA! "Na co dzień jestem kierowcą autobusu"

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (17):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • grolo 0
  Nie wiem, czy ten typ jest katolikiem. Sądząc po jego wpisach, chrześcijańskie uczucia są mu obce. Agresja, nienawiść do innych ludzi tylko z powodu ich pochodzenia lub innej religii ,niedopuszczalne epitety, falszywe oskarżenia (zawodników innego wyznania nagminnie nazywa "bandytami" ... itd). Zachowanie typowe dla cienkiego bolka, wyładowującego w necie swoje kompleksy. Typowe dla hipokryty, a hipokryzja jest ponad religiami, zdarza się wszędzie.
  On pewnie uważa, że wystarczy chodzić do kościoła , od czasu do czasu brać do ust opłatek i UWAŻAĆ się za katolika, by BYĆ katolikiem.
  ThomasTom Ograniczony katoliku, na szczęście - nie ty jesteś sędzią.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • ThomasTom 0
  Ograniczony katoliku, na szczęście - nie ty jesteś sędzią.
  --iki-- skoro go puscili do domu ta maja na niego taki material ze jego trzymanie w pudle nic nie wnosi czyli muzlamnin bedize musial sie przygotwac do zycia za kratami.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  " Sąd nie przychylił się do wniosku prokuratury o areszt, podważając tym samym wiarygodność świadka i jakość formułowanych przez niego zarzutów
  -
  Czytałeś chociaż ten artykuł do końca? Czy wiesz, ile postępowań tej prokuratury zostało skompromitowanych? Wiesz, z czego znana jest katowicka prokuratura? To się dowiedz. Dowiedz się, kto tam jest po czystkach Ziobry. Dowiedz się o zaskakująco błyskawicznych karierach i awansach niektórych ludzi, którzy nie mają kompetencji ale za to jedną wspólną cechę - BMW
  Sęp A co tu kuzwa ma rasizm do rzeczy czy to skąd on jest niech jest nawet z Wietnamu co za roznica mieszka w Polsce i obowiązuje go polskie prawo jak każdego kto tu mieszka i przebywa jak komuś się stawia zarzuty to raczej nie od tak sobie WY tu sami dorosnijcie ile wy macie lat 15....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (14)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (17)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×