MMA. KSW 51. Ivan Erslan - Darwin Rodriguez. Ekspresowe zwycięstwo! Nokaut w półtorej minuty!

Ivan Erslan już w pierwszej rundzie znokautował Darwina Rodrigueza. Niepokonany Chorwat ekspresowo rozprawił się z Hiszpanem i odniósł ósme zwycięstwo w zawodowej karierze.

Jakub Madej
Jakub Madej
walka Ivan Erslan - Darwin Rodriguez Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Ivan Erslan - Darwin Rodriguez
Już od pierwszych sekund widać było podejście do walki obu zawodników. Ivan Erslan (8-0) i Darwin Rodriguez (9-5) rzucili się na siebie, chcąc za wszelką cenę zakończyć starcie przed czasem. Chorwat okazał się jednak skuteczniejszym zawodnikiem, bo już po kilkudziesięciu sekundach trafił mocnym uderzeniem, które naruszyło przeciwnika.

Reprezentant Hiszpanii nie był w stanie w żaden sposób odpowiedzieć na ofensywę rywala, który cały czas szedł do przodu. Po minucie walki w stójce Darwin Rodriguez znalazł się w parterze, gdzie Ivan Erslan doszkoczył do niego zadając serię ciosów. Kilka sekund później sędzia przerwał starcie.

Dla Erslana było to już ósme zwycięstwo w zawodowej karierze. W ostatnich starciach Chorwat pokonywał przed czasem między innymi Rogera Carrolla, Vlatko Pecalja czy Muhamada Mahmica. Dzięki udanej walce w Zagrzebiu 27-latek z pewnością w kolejnej walce będzie chciał zmierzyć się z zawodnikiem z czołówki wagi półciężkiej organizacji KSW.

Rodriguez po serii sześciu zwycięstw z rzędu poniósł pierwszą porażkę od listopada 2017 roku. W poprzednich starciach Hiszpan odprawiał wszystkich przeciwników przed czasem. Na ten moment nie wiadomo jednak, czy Darwin Rodriguez pojawi się ponownie w klatce KSW.

W walce wieczoru gali KSW 51 zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Erko Jun.