KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

MMA. FEN 28: Mateusz Rębecki wciąż bez rywala, nie udało się dopiąć hitowego starcia

Mistrz FEN Mateusz Rębecki wciąż bez rywala na czerwcową galę. Przeciwnikiem "Chińczyka" miał być Mateusz Legierski, ale ten ostatecznie uznał, że nie zdąży przygotować optymalnej formy na walkę z tak wymagającym rywalem.

Artur Mazur
Artur Mazur
Mateusz Rębecki Newspix / P.Dziurman / 400mm.pl / Na zdjęciu: Mateusz Rębecki
Gala FEN 28 odbędzie się 13 czerwca. Będzie transmitowana w systemie pay-per-view, dlatego właściciele federacji chcą przygotować wyjątkową kartę walk. Jednym z pomysłów było zestawienia aktualnego mistrza FEN Mateusza Rębeckiego z najlepszym zawodnikiem organizacji Oktagon Mateuszem Legierskim. Informacje te potwierdził menadżer tego drugiego.

- To prawda, że FEN się zwrócił z taką propozycją - tłumaczył nam Marcin Ossoliński z MDO Management.
Rozmowy zawodnika z federacją nie należały do łatwych, ale w toku rozmów strony zbliżały się do porozumienia.

- Bardzo chcieliśmy tego hitu i byliśmy gotowi na kompromisy. Ustaliliśmy nawet warunki finansowe. Kiedy wydawało się, że wszystkie najtrudniejsze punkty udało nam się dopiąć, czekaliśmy na ostateczną decyzję zawodnika - tłumaczy prezes Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (online): Tomasz Narkun ostro odpowiedział Scottowi Askhamowi

- Mateusz postanowił wejść na salę i zrobić próbny trening, żeby dostać odpowiedź, w jakiej formie się znajduje. Po nim poinformował nas, że nie jest w stanie optymalnie przygotować się do pojedynku. Szanujemy jego decyzję i w pełni ją rozumiemy, bo Rębecki to absolutna czołówka wagi lekkiej w Polsce i do pojedynku z nim trzeba się przygotować na sto procent. Pandemia koronawirusa sprawiła, że nie ma optymalnych warunków do treningu. Mam nadzieję, że kiedy już sytuacja się ustabilizuje, Legierski wystąpi na naszej gali - dodaje Jóźwiak.

Federacja stoi zatem przed niełatwym zadaniem znalezienia rywala dla swojego mistrza. "Chińczyk" to bez wątpienia najlepszy zawodnik FEN bez podziału na kategorie wagowe. Ma za sobą serię 8 zwycięstw z rzędu i jest przymierzany do występów w UFC.

- Cały czas monitorujemy rynek. W Polsce będzie nam trudno znaleźć przeciwnika w wadze lekkiej, dlatego bierzemy pod uwagę różne warianty: rywal z zagranicy lub ktoś z Polski, ale z wyższej kategorii wagowej - wyjaśnia Jóźwiak.

Przypomnijmy, że do klatki podczas czerwcowej gali FEN 28 wejdą między Szymon Bajor, Rafał Kijańczuk, Marcin Wójcik, Szymon Dusza, Kacper Koziorzębski, Marcin Sianos, Adam Pałasz czy Anita Bekus.

ZOBACZ TAKŻE:
Marcin Tybura chce zmierzyć się z Gregiem Hardym
UFC 249. Świetny wynik sprzedaży PPV

Wielka gala FEN 37 we Wrocławiu. Oglądaj walki w usłudze WP Pilot

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×