MMA. KSW 59. Damian Janikowski - Jason Radcliffe. To była demolka w wykonaniu Polaka!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Janikowski - Radcliffe
Materiały prasowe / KSW / Na zdjęciu: walka Janikowski - Radcliffe
zdjęcie autora artykułu

Damian Janikowski udowodnił, że wciąż rozwija się w MMA. Olimpijczyk podczas KSW 59 rozprawił się z Jasonem Radcliffe'em.

W tym artykule dowiesz się o:

Polak w swoim poprzednim pojedynku po raz pierwszy miał okazję walczyć na pełnym dystansie. Reprezentant WCA Fight Team na gali KSW 55 spotkał się z wcześniej niepokonanym Szwedem, Andreasem Gustafssonem, i po trudnym boju wygrał niejednogłośnie na punkty.

Damian Janikowski ma za sobą także pełne emocji pojedynki z Szymonem Kołeckim, Michałem Materlą czy Aleksandarem Iliciem. Wrocławianin, mimo przeszłości zapaśniczej, w klatce KSW dał się poznać również jako niebezpieczny uderzacz, o czym przekonali się Tony Giles, Yannick Bahati, Antoni Chmielewski i Julio Gallegos.

Jasona Radcliffe'a fani mieli okazję oglądać podczas ostatniej gali KSW na Wyspach. Na KSW 50 zmierzył się z Antonim Chmielewskim i pokonał weterana polskiej sceny na pełnym dystansie. Anglik od lat jest jednym z czołowych zawodników wagi średniej w Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ WIDEO: "Słabo panowie". Jan Błachowicz o zagranicznym komentarzu jego walki

"The Assassin" w swojej karierze toczył boje m.in. na galach Bellator MMA, Cage Warriors, a także w hinduskiej organizacji Super Fight League.

W pojedynku zauważalny był progres Damiana Janikowskiego w MMA. Porozbijał rywala, był znacznie lepszy pomimo mniejszego doświadczenia w walce. Imponował siłą i obaleniami.

W końcu, w drugiej rundzie, dopiął swego. Polak po bardzo mocnych ciosach w parterze znokautował Anglika.

- Wiadomo, w hali wszystko jest większe. Nawet moja wypłata. Ale w studiu lepiej słyszę narożnik. Cieszę się. Bez kontuzji, nie jadę do szpitala. Martwiłem się, że w czwartek nie wylecę do Egiptu - powiedział po pojedynku zadowolony Janikowski.

W walce wieczoru gali KSW 59 zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Nikola Milanović. Łącznie w Łodzi odbędzie się dziewięć pojedynków. Wydarzenie transmitowane jest w PPV. Szczegółową relację przeprowadza serwis WP SportoweFakty.

Zobacz także: -> Znamy pierwszych bohaterów KSW 60! Gala już w kwietniu -> MMA. KSW 59. Kim jest Nikola Milanović, nowy rywal Mariusza Pudzianowskiego? -> Historyczny bój Krzysztofa Głowackiego. Sam przeciwko wszystkim

Źródło artykułu: