FEN 37. Młody wilk nie dał rady. Znamy tymczasowego mistrza wagi ciężkiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Szymon Bajor
Materiały prasowe / FEN / Na zdjęciu: Szymon Bajor
zdjęcie autora artykułu

Doświadczony Szymon Bajor (23-9) nie dał szans Bartoszowi Szewczykowi (3-1) w walce o tymczasowy pas wagi ciężkiej na gali FEN 37 we Wrocławiu. Pojedynek zakończył się w drugiej rundzie.

Szewczyk od początku ruszył mocno na Bajora, nie mając nic do stracenia. Rzeszowianin jednak dobrze unikał ciosów młodego prospekta, a w połowie rundy wykorzystał zamieszanie i sprowadził rywala do parteru. Tam 33-latek kontrolował sytuację. Łącznie weteran FEN aż trzykrotnie obalał przeciwnika.

Szymon Bajor jeszcze lepiej prezentował się od pierwszych sekund drugiego starcia. Efektownie sprowadził 24-latka do parteru, a tam mocnymi ciosami z góry rozpoczął brutalną egzekucję na niedoświadczonym zawodniku z Otwocka. Wreszcie zaszedł za plecy i zapiął ciasne duszenie zza pleców, które Szewczyk musiał odklepać.

Sensacji nie było. Doświadczenie wzięło górę nad młodzieńczą fantazją. Szymon Bajor zdobył tymczasowy pas mistrzowski w wadze ciężkiej. Jego rewanż z Oli Thompsonem o tytuł regularny jest nieunikniony. Dla reprezentanta klubu Spartakus Rzeszów było to 23. zwycięstwo w zawodowej karierze, 20. przed czasem.

Postawa Bartosza Szewczyka zasługuje jednak na słowa uznania. Zawodnik Akademii Sportów Wilanów przyjął pojedynek z zaledwie kilkudniowym wyprzedzeniem, zastępując kontuzjowanego Adama Wieczorka w wyższej kategorii wagowej. Docelowo bowiem walczył w kategorii do 93 kg. Po trzech szybkich wygranych w FEN podopieczny trenera Mirosława Oknińskiego doznał pierwszej zawodowej porażki.

Gala FEN 37: ENERGA Fight Night trwa. Transmisję z niej można obejrzeć w WP Pilot - POD TYM LINKIEM.

Zobacz także: FEN 37. Co za poddanie! Olech pokonał Całkowskiego Potężny nokaut na gali FEN 37! Piekielnie mocny podbródkowy zakończył walkę

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce". Maciej Kawulski zdradza, dlaczego Wrzosek został zwolniony z KSW

Źródło artykułu: