KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Dantejskie sceny przed galą FEN. W hotelu zawodników wybuchł pożar

Koszmar przed galą FEN 38. W nocy z czwartku na piątek w hotelu VIlla Royal w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie przebywali zawodnicy i pracownicy organizacji, wybuchł pożar. Wiemy, co z galą.

Artur Mazur
Artur Mazur
Materiały prasowe / FEN

Jak relacjonuje serwis ostrow24.tv, ogień pojawił się około godziny 03:30 na ostatnim piętrze budynku. Na miejsce skierowano łącznie 19 wozów, a z żywiołem walczyło 60 strażaków. Ewakuowano 34 osoby.

- Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Nie można wykluczyć, że doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej. Na szczęście zawodnicy czują się dobrze. Uspokajam wszystkich, gala FEN 38 na pewno się odbędzie. Z tego miejsca chciałem podziękować wszystkim strażakom i służbom, który brały udział w akcji ewakuacyjnej. Podziękowania należą się zawodnikom, którzy również pomagali w niesieniu pomocy - mówi nam prezes Fight Exclusive Night Paweł Jóźwiak .

Szczegóły akcji przedstawił rzecznik organizacji, który wraz z zawodnikami przebywał w zajętym ogniem hotelu. Jak przekazał w rozmowie z nami, ewakuacja przebiegła szybko i sprawnie.

Zobacz nagranie z miejsca zdarzenia:

- Wszyscy goście i uczestnicy gali zostali błyskawicznie ewakuowani z hotelu. Z tego, co wiem wszyscy czują się dobrze - mówi Borowicz. Nie obyło się jednak bez hospitalizacji. Jak informują lokalne media, dwie osoby z objawami podtrucia dymem trafiły do szpitala. Jedną z nich był Damian Ostęp, uczestników gali.

- Damian po prostu ruszył, żeby pomóc w ewakuacji jednego z gości. Nawdychał się trującego dymu i potrzebował pomocy medycznej. Na szczęście wszystko jest w porządku. Rozmawiałem z nim rano. Ale nie tylko on zareagował, do pomocy ruszył również inny z zawodników Wojciech Kawa, który jest strażakiem - tłumaczy rzecznik FEN.

Z relacji Borowicza wynika, że w tym momencie żadna z walk nie jest zagrożona, ale kluczowe będą poranne rozmowy z zawodnikami. - Sędzia główny Piotr Michalak już porusza się pomiędzy hotelami, po których są rozlokowani zawodnicy, i rozmawia z każdym. Na razie wszyscy chcą walczyć. Zobaczymy, co przyniesie czas - wyjaśnia.

W karcie walk gali FEN 38 znalazło 10 walk: 9 w formule MMA i jedna w K1. Galę pokaże stacja Polsat Sport Fight i Super Polsat.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×