KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wszystko gotowe, zgłoszenia napływają

Termin nadsyłania zgłoszeń do 11. Thermica rally Lužické hory 2008 ( 16. – 17. maja ) powoli dobiega końca. Dla przypomnienia lista zgłoszeń zostanie zamknięta 2 maja o godzinie 18:00. Załogi z Polski proszone są o szybkie przesłanie swoich zgłoszeń do organizatora rajdu – pamiętajmy, że odpuszczenie którejś z eliminacji wiąże się utratą części punktów, o które walczymy w każdej z rund Pucharu Łużyc. Systematyczność może zatem okazać się kluczem do sukcesu, a pula nagród jest całkiem pokaźna.
Paweł Świder
Paweł Świder

Dla wszystkich widzów, którzy pojawią się w bazie rajdu, organizator przygotował ciekawy program artystyczny, będący dodatkiem do sportowej rywalizacji na trasie rajdu. W programie m.in. pokaz akrobacji na rowerze, pokazy taneczne oraz wystawa kilku ciekawych samochodów sportowych, m.in. rallycrossowa Skoda Fabia Václava Fejfara ( 2-krotnego Mistrza Europy oraz 14-krotnego Mistrza Czech w Rallycrossie ), a od godziny 14:30 na Hradeckim rynku odbędzie się badanie kontrolne samochodów rajdowych, w czasie którego każdy będzie mógł z bliska zobaczyć auta swoich ulubieńców oraz podpatrzeć pracę sędziów. Dodatkową atrakcją i ciekawostką będzie na pewno specjalnie ustawiony telebim, na którym będzie można śledzić poczynania zawodników na trasie rajdu. Ekran będzie ustawiony niedaleko rampy(skąd startują załogi), także wszystkie atrakcje będą w zasięgu ręki.

Na trasie rajdu nie zabraknie oczywiście punktów gastronomicznych, w których będzie można zasmakować specjałów czeskiej kuchni oraz napić się chłodnego czeskiego piwa.

Wśród chętnych do udziału w rajdzie możemy wymienić Karela Trněného (Škoda Fabia WRC), dwukrotnego zwycięzcę rajdu Vladimíra Bergra (Škoda Octavia), Josefa Semeráda (Mitsubishi Lancer Evo IX), lokalnego matadora Jana Halalę (Ford Focus), Niemca znanego w Polsce z udziału w Rajdzie Nikon – Klausa Teichmanna (Nissan), czołowego kierowcę chorwackiego Jakoviča (Mitsubishi Lancer Evo IX), oraz zgłoszone przez Niemców Audi TT. Z Polski chęć udziału zgłosiło do tej pory 5 załóg.
Jako niespodzianka, w rajdzie startować będą także i Ci, którzy brali w nim udział jeszcze w latach osiemdziesiątych - Henzl, Eliáš oraz Roubíček.

Po zwycięstwie w czeskim Böttcher Rally Vyškov, Josef Peták startujący w tym roku Peugeotem 207 S2000, będzie walczył w Hradku o miano najszybszego kierowcy w sprintrally, także widowisko na trasie murowane.

W samochodzie z numerem "0" będziemy mogli podziwiać Štěpána Vojtěcha, jadącego w ubiegłorocznej edycji rajdu Mitsubishi Lancerem.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×