KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bogata lista startowa na Rajd Portugalii

Rajd Portugalii w tym roku zapowiada się niezwykle interesująco. Na szutrowe trasy wyruszą 53 załogi, co nie jest liczbą oszałamiającą. W przypadku tego rajdu nie ilość, a jakość załóg się liczy. Na trasie pojawią się m. in. Manfred Stohl,Francois Duval, Simon Jean- Joseph. Gościnnie pokaz jazdy Fordem Focusem WRC da Marcus Groenholm.
Paweł Świder
Paweł Świder

Rajd Vodafone rozpocznie się 8 maja oficjalnymi testami i prologiem. Do pierwszego z dwunastu odcinków specjalnych załogi ruszą w piątek 9 maja. Wtedy to jako pierwszy wystartuje Francois Duval Fiatem Grande Punto S2000. Belgijski kierowca nie zdołał zebrać odpowiedniego budżetu na starty w Mistrzostwach Świata, zdecydował się wystartować w Intercontinental Rally Challange. Dzięki priorytetowi FIA Duvalowi został przydzielony numer startowy 1.

Tuż za nim z numerem drugim wystartuje Simon Jean-Joseph w Citroenie C2 R2 MAX, który tak jak Duval swój numer zawdzięcza liście priorytetowej FIA. Tuż za francuskim Mistrzem Europy na liście znalazł się znany w Polsce m. in. ze startów w Rajdzie Polski Czech Jan Kopecky, który zrobił sobie przerwę w testach Skody Fabii S2000 i wystartuje innym autem tej klasy- Peugeotem 207. Na kolejnych miejscach startowych znajdują się: Dani Sola(Fiat Punto S2000), Freddy Loix(Peugeot 207 S2000), Giandomenico Basso (Fiat Punto S2000), Manfred Stohl (Peugeot 207 S2000).

Lista startowa jest naszpikowana znanymi z międzynarodowych rozgrywek kierowcami. Do walki o zwycięstwo włączą się jeszcze inni kierowcy, którzy dysponują bardzo szybkimi rajdówkami. Do nich należą: Andreas Aigner, Luca Rossetti, Nicolas Vouilloz, czy Anton Allen.

Już sama lista startowa pokazuje, że majowy rajd będzie bardzo ciekawy i niesamowicie wyrównany. O zwycięstwo może walczyć nawet 10-15 załóg zagranicznych. Z pewnością "gospodarze" tanio skóry nie sprzedadzą, więc rywalizacja na linii Portugalia- Świat niekoniecznie musi być z góry przegrana przez znających bardzo dobrze trasę rajdu Portugalczyków.

Wśród faworytów można upatrywać kilku kierowców. Przede wszystkim groźny będzie Rossetti. Lider klasyfikacji IRC i Mistrzostw Europy będzie miał trudnych przeciwników: Jean- Joseph, Basso, czy Kopecky to kierowcy bardzo doświadczeni i umiejący wykorzystać swoje atuty w trudnych sytuacjach. Nie należy zapomnieć o zawodnikach z MŚ Duvalu i Stohlu, czy znanym z PCWRC Aignerze, Armindo Ajuro, czy Juho Hanninenie.

Dodatkowym magnesem dla kibiców może być pewny już start byłego Mistrza Świata Fina Marcusa Groenholma, który Focusem WRC będzie pełnił rolę "zerówki".

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×