Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Formuła 1 bez Super Aguri

Ostatnie doniesienia medialne na temat kłopotów finansowych najsłabszego teamu w stawce okazały się prawdziwe. Zespół Super Aguri we wtorek zawiesił swoje wszelkie prace.

Robert Chruściński
Robert Chruściński

Japońska ekipa w ostatnich daniach otrzymała propozycję współpracy od niemieckiej firmy motoryzacyjnej Weigl Group, jednak została ona odrzucona przez działaczy Hondy.

Szef Super Aguri wydał oświadczenie na łamach oficjalnej strony internetowej zespołu. - W listopadzie 2005 roku poprosiłem o miejsce w Formule 1, aby móc spełnić swoje marzenie o zostaniu posiadaczem zespołu. Od tego czasu rywalizowałem w mistrzostwach przez 2 lata i 4 miesiące, ale muszę z żalem poinformować, że zespół z dniem dzisiejszym wstrzymuje swoją działalność - napisał Japończyk.

- Zespół walczył z wieloma stajniami wspieranymi przez producentów i odniósł sukces zdobywając pierwsze punkty już po 22 wyścigach, kończąc na 9. pozycji w punktacji sezonu 2007. Niestety złamanie kontraktu obiecanego przez SS United Oil & Gas Company spowodowało problemy finansowe i momentalnie pogrążyliśmy się w kłopotach. Oprócz tego zmiana w postaci przepisów o używaniu klienckich podwozi, wpłynęła na naszą chęć znalezienia partnera. Dzięki pomocy Hondy mieliśmy szansę na dalszą jazdę. Jednak nie łatwo znaleźć sposób, który pozwoli na kontynuację występów w przyszłości, przy obecnej sytuacji w F1, więc zdecydowałem wycofać się z mistrzostw.

- Pragnę podziękować z całego serca Hondzie, firmie Bridgestone, sponsorom, wszystkim którzy wspierali nas podczas różnych sytuacji w ciągu ostatnich dwóch lat oraz wszystkim członkom zespołu którzy dawali z siebie wszystko, abyśmy mogli dobrze jeździć. Anthony’emu Davidsonowi, który zawsze jechał na limicie pomimo trudnych warunków, Takumie Sato, który był z nami od początku, zawsze walczył do końca i przewodził zespołowi, wreszcie naszym fanom z całego świata, którzy wspierali i trzymali kciuki za Super Aguri F1 Team
- zakończył.

Super Aguri zadebiutowało w roku 2006 podczas GP Bahrajnu. Pierwsze punkty kierowcy tego teamu wywalczyli w 2007 roku, w Hiszpanii. W ciągu trzech lat istnienia, zespół Aguri Suzuki zdobył 4 punkty.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
saf1.co.jp
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×