KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Mazowiecki rozpocznie sezon w RPP

Rajd Mazowiecki będzie pierwszą tegoroczną rundą Rajdowego Pucharu Polski. Na uznawanych za mało techniczne oesach pojawi się 87 załóg. Walki nie ułatwi bynajmniej aura, która zapowiada mocne roztopy.

Mateusz Senko
Mateusz Senko

87 zgłoszeń wpłynęło do organizatorów imprezy, która odbędzie się już w najbliższy weekend. Pierwszy numer startowy przyklei na swoją Hondę wicemistrz Rajdowego Pucharu Polski z sezonu 2009 – Rafał Maliński, który pojawi się na trasie przed Pawłem Hankiewiczem (Honda Civic Type-R) i Jerzym Tomaszczykiem (Honda Civic VTI). Dwie załogi zgłosiły się w nowo utworzonej klasie N-4/30. Rafał Grzesiński przywiezie do Otwocka Lancera EVO X, a Maciej Dominiak EVO VI. 30-milimetrowa zwężka zamontowana w dolocie czteronapędowych rajdówek ma za zadanie wyrównać ich szanse w rywalizacji z autami najliczniej obsadzonej klasy A-7, w której zgłoszenia przesłało 27 zawodników. Za nimi na trasę wyruszą kierowcy rajdówek klasy N3 (10 zgłoszeń) i A-6 (12 zgłoszeń).

Stawkę pucharowiczów uzupełni 5 załóg w klasie N2, po 2 załogi w klasach A5 i A0, a w tylnonapędowych samochodach zobaczymy 3 kierowców BMW (RWD-3) i Toyoty Corroli GT (RWD-2). W klasie Gość za kierownicą Subaru Imprezy wystartuje Maciej Oleksowicz, a zwycięstwo będzie próbował mu odebrać Filip Nivette w Mitsubishi Lancerze. Trzykrotny triumfator Rajdu Mazowieckiego, Piotr Maciejewski zaprezentuje Fiestę R2. Wojciech Koczeski w Legacy i Krzysztof Możyszek w Audi S2 uzupełniają stawkę najmocniejszych rajdówek.

Marcin Dobrowolski, Ariel Piotrowski i Michał Kochanowski-Laren przywiozą na rajd Citroeny C2. W Oplach Astra pojawią się Hubert Frankowski i Adrian Mikiewicz. Do walki bez pomiaru czasu zgłosiło się 13 załóg. Rajd rozpocznie się w sobotę, 20 marca o godzinie 8:25 odcinkiem Wiatrak. Zawodnicy w trakcie całego rajdu pokonają dziesięć odcinków specjalnych, w tym kończący zmagania SuperOes w Otwocku, który ruszy o godzinie 18-tej.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
rajdmazowiecki.pl/inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×