KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jedzie Kuzaj, jedzie… Skodą Fabią

Czeski samochód, polski kierowca, pilot z Anglii, a w zespole - oprócz Polaków - Fin i Czech. Tak wygląda nowy team Leszka Kuzaja. W czwartek zaprezentował on swój nowy, efektownie wyglądający samochód i opowiadał o celach które chce osiągnąć w nadchodzącym sezonie. 42-letni, utytułowany rajdowiec bardzo chwalił swój nowy samochód i cały Skoda Castrol BP Rally Team. Nie wszyscy uznają Skodę Fabie S2000 za samochód, który może dać mistrzostwo. Leszek Kuzaj jest innego zdania. - To najlepszy samochód tej klasy na świecie - powiedział portalowi SportoweFakty.pl.

Wojciech Potocki
Wojciech Potocki

Już 16 kwietnia rozpocznie się pierwszy rajd z cyklu Samochodowych Mistrzostw Polski 2010. Do rywalizacji szykuje się Leszek Kuzaj. Czterokrotny rajdowy mistrz Polski wystartuje po raz pierwszy w zupełnie nowych barwach. Skoda Castrol BP Rally Team - tak nazywa się teraz zespół, w którym główne role odgrywać będą Kuzaj i jego angielski pilot Craig Parry. Jeśli dodamy do tego koordynatora technicznego, Fina Tapio Laukkanena, mechanika z Anglii Shauna Garnera i, jakże by inaczej, Czecha Ladislava Knapka będziemy mieli pełny obraz międzynarodowego mariażu Skody i Castrola.

- Gdyby nie mój zespół to pewnie nie przejechałbym nawet kilometra - chwalił na dzisiejszej prezentacji swoich polskich i zagranicznych kolegów, kierowca. - Jestem pełen podziwu dla ich profesjonalizmu, który pozwala mi z optymizmem patrzeć w przyszłość - dodał Kuzaj, który w nowym sezonie będzie jeździł Skodą Fabią S2000.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że zostałem wybrany przez polskiego importera Skody, by reprezentować tę markę w tegorocznym sezonie rajdowym. I nie myślcie, że to jest jakiś tani marketing. Po ostatnich testach, które przeprowadziliśmy w okolicach Karpacza jestem po prostu pod wrażeniem samochodu - rozpływał się w pochwałach świetnie prezentującej się nowiutkiej Skody, 42-letni kierowca. - Testując auto w Karkonoszach mogliśmy dostosować ustawienia do różnych rodzajów nawierzchni, a że jeździliśmy w niezwykle zmiennych warunkach pogodowych, to mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że Skoda Fabia S2000 nie tylko imponująco wygląda. To nie walory wizualne powodują, że jest uważana za najlepszy samochód S2000 na świecie. Ja najbardziej cenię sobie właściwości trakcyjne, a także łatwość i precyzję prowadzenia samochodu. Są na niewiarygodnie wysokim poziomie - ocenił urodzony w Krakowie rajdowiec.

Kuzaj rozpocznie tegoroczny sezon, startując 16 kwietnia w 38. Rajdzie Elmot, rajdzie na którym zaczęła się, w 1988 roku, jego kariera. Wtedy jechał Fiatem 126p, teraz ma samochód zupełnie nieporównywalny. Tegoroczny program startów jego zespołu obejmuje wszystkie 8 rund Samochodowych Mistrzostw Polski. Skoda Fabia S 2000 z Kuzajem za kierownicą i Craigiem Parrym w fotelu pilota gwarantują, że na rajdowych trasach emocji w tym sezonie nie zabraknie.

- Czy celem jest kolejne mistrzostwo Polski? Każdy startuje po to by wygrywać. Jeśli mówi co innego to znaczy, że jest nieszczery, albo nie wierzy w siebie. Ja nie tylko wierzę w swoje umiejętności, ale i w samochód. Koncentrował będę się jednak na tym, aby precyzyjnie i jak najlepiej przejechać trasę rajdu. Zarówno tego pierwszego jak i wszystkich następnych - powiedział portalowi SportoweFakty.pl, Leszek Kuzaj.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×