GP Węgier statystycznie

6. zwycięstwo Marka Webbera w 100. wyścigu Australijczyka, 15. podium Sebastiana Vettela, 150. wyścig Red Bulla, czyli garść statystyk po GP Węgier na torze Hungaroring.

Łukasz Czechowski

Dzięki zwycięstwu Mark Webber awansował na 37. miejsce w klasyfikacji uwzględniającej zwycięstwa w Grand Prix. Po 6 triumfów mają również m.in. Gilles Villeneuve i Ralf Schumacher. 12. wygrana w kwalifikacjach dała Sebastianowi Vettelowi awans na 28. miejsce w odpowiedniej klasyfikacji, które dzieli z Davidem Coulthardem i Gerhardem Bergerem.

Webber ma na swoim koncie także 16 miejsc na podium, dla Fernando Alono była to 58. wizyta, dla Vettela – 15.

Dla Red Bulla był to wyjątkowy weekend, bowiem zespół zaliczył swój 150. wyścig. Austriacka ekipa zadebiutowała w F1 w 2005 roku podczas GP Australii. Od tego czasu wygrała 12 wyścigów, 6 podwójnie, 16 razy zdobyła pole position, wykręciła 11 najszybszych okrążeń i 31 razy stawała na podium.

Najszybszy czas okrążenia w wyścigu uzyskał Vettel i było to 12. takie osiągnięcie Niemca w karierze.

Dla Roberta Kubicy, którego bolid miał awarię, był to 11 wyścig w karierze, w którym nie dojechał do mety (2. w barwach Renault).

Brazylijski weteran Rubens Barrichello śrubuje swój rekord ilości wyścigów, w których wystartował. Kierowca Williamsa na Węgrzech pojawił się na starcie po raz 297. Od 1993 roku, gdy zadebiutował w F1, wygrał 11 wyścigów, 14 razy zdobywał pole position, a 68 razy stawał na podium.