Lonka pnie się w górę

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W miejscowości Turi w Estonii odbyła się siódma runda Motocrossowych Mistrzostw Europy w klasie EMX Junior.Organizator zadbał o sprawny i bezpieczny przebieg imprezy, która przebiegła przy bardzo ładnej pogodzie. Z dobrej strony pokazał się nasz najlepszy zawodnik w tej klasie Łukasz Lonka.

W tym artykule dowiesz się o:

Już podczas treningu pomiar czasu pokazał, że Łukaszowi Lonce podoba się ten tor, a rywale nie mogą go lekceważyć. Z czwartej pozycji po treningu, Łukasz zajął piątą w pierwszym biegu, natomiast w drugim wyścigu minął linię mety na trzecim miejscu.

W sumie po dwóch niedzielnych wyścigach Łukasz zajął drugie miejsce dzieląc w klasyfikacji końcowej braci Kristjana i Priita Ratsepów.

W klasyfikacji sezonu Łukasz przesunął się na piąte miejsce i traci tylko 13 punktów do trzeciego w rankingu Hiszpana Antonio Jose Ortuno Rubio.

Klasyfikacja sezonu klasy EMX2 Junior:

1 Kristjan Ratsep EST 285

2 Priit Ratsep EST 186

3 Antonio Jose Ortuno Rubio E 172

4 Kevin Van den Hoorn NL 168

5 Lukasz Lonka PL 159

6 Peter Tadic SLO 151

7 Ardo Kaurit EST 136

8 Milan Spicak CZ 123

9 Andre Park EST 90

10 Matiss Karro LV 79

Następna runda odbędzie się 15 czerwca w miejscowości Siauliai na Litwie. Tamtejszy tor ma podobną nawierzchnie do estońskiego toru i Łukasz powinien powalczyć o najlepsze lokaty. Trzymamy kciuki.

Źródło artykułu: