Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Rajd Kormoran aspiruje do Pucharu PZM

W związku z przeniesieniem rajdu Polski z Dolnego Śląska na Warmię i Mazury w 2005 roku wykorzystano zaplecze Rajdu Kormoran i jednocześnie rajd przeniesiono z okolic Olsztyna do Mikołajek.
Jacek Mazur
Jacek Mazur

Po tym okresie mocne środowisko rajdowe w ramach Pucharu PZM zorganizowało Rajd Agapit, który stanowił jedną z szutrowych eliminacji Pucharu. Natomiast sam rajd z logiem czarnego kormorana zniknął z rajdowych kalendarzy. W 2007 roku Olsztyński Klub Rajdowy postanowił przywrócić Rajd Kormoran do łask. Zarówno w zeszłym jak i obecnym sezonie stanowi on eliminację Mistrzostw Okręgu i jest rozgrywany jako memoriał tragicznie zmarłego olsztyńskiego kierowcy, wielokrotnego Mistrza Polski i Wicemistrza Europy z 1992 roku Mariana Bublewicza.

W tym roku organizatorzy poszli o krok dalej i zgłosili imprezę jako kandydata do Pucharu PZM na 2009 rok. W związku z tym zarząd PZM wyśle na imprezę swojego delegata, który będzie obserwatorem rajdu. Stworzono klasę "open", w której będą mogły startować załogi na co dzień jeżdżące w rajdach wyższej rangi. Spodziewany jest start kilku załóg z Mistrzostw Polski, a także kilku zagranicznych gości. To właśnie z klasy "open" zostanie wyłoniony zwycięzca trzydziestej drugiej edycji Rajdu Kormoran.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze to w przyszłym sezonie są duże szanse na awans do Pucharu PZM, a na tym za pewne się apetyty organizatorów nie skończą. W przyszłym sezonie Rajd Polski będzie stanowił rundę Mistrzostw Świata, ale nie będzie miał statutu Mistrzostw Polski. W związku z tym wielce prawdopodobny jest awans Rajdu Agapit do rundy Mistrzostw Polski jako szutrowa eliminacja na Warmii i Mazurach, a lukę w kalendarzu PZM mógłby zająć właśnie Rajd Kormoran. O tym wszystkim dowiemy się dopiero pod koniec roku, gdy zostaną przedstawione kalendarze przyszłorocznych imprez.

Tegoroczny Rajd Kormoran zostanie rozegrany w dniach 6-7 września. W sobotę zostanie rozegrany asfaltowy prolog na ulicach Braniewa, a w niedzielę zawodnicy wyruszą na sześć szutrowych odcinków specjalnych w gminach Braniewo, Pieniężno i Lelkowo.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/rajdkormoran.pl

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×