KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nasi w Zlinie

Czeski Barum Rally Zlin startujący już w dzisiejszy piątkowy wieczór (22 sierpnia 2008) jest jak zwykle najliczniej obsadzonym rajdem przez Polaków poza eliminacjami Mistrzostw Europy i poza październikowym, szutrowym Rajdem Lausitz w Niemczech, który jest szczególnie ulubiony przez naszych drugoligowców.

Jacek Mazur
Jacek Mazur

W tym roku na rajd do Zlina wybiera się zwycięzca ostatniej rundy Mistrzostw Polski 17 Platinum Rajdu Rzeszowskiego (8-9 sierpnia 2008) Grzegorz Grzyb ze swoim pilotem Przemysławem Mazurem wystartują w barwach Fiat Rufa Rally Team swoim dotychczasowym Grande Punto S2000 przygotowywanym przez firmę JM Engineering mającą siedzibę w Zlinie. Grzyb, który rywalizuje w Mistrzostwach Słowacji, był częstym gościem na wielu eliminacjach Mistrzostw Czech i tym razem występuje gościnnie mając na uwadze tylko pojedynczy start.

Kolejnym zawodnikiem rywalizującym o najwyższe pozycję będzie Michał Sołowow w Peugeocie 207 Super 2000. Sołowow w tym sezonie rywalizuje w Mistrzostwach Europy i to jest jego główny cel. W tej chwili zajmuje drugą pozycję w tabeli z 40stoma punktami i ze stratą trzynastu punktów do lidera Włocha Luki Rossettiego, a z tyłu z dwupunktową stratą czai się Turek Volkan Isisk (Fiat Grande Punto S2000). Czwartą pozycję zajmuje równie groźny dla Sołowowa Renato Travaglia w kolejnym Fiacie z 34-ma punktami, a tuż za nim kolejny Włoch w Punto S2000 Giandomenico Basso, który zgromadził o cztery punkty mniej.

Z numerem bocznym 54 na trasie zaprezentuje się kolejny z naszych reprezentantów - Marcin Bełtowski, który po wydarzeniach podczas Rajdu Subaru na początku lipca bieżącego roku postanowił zawiesić program startów w eliminacjach mistrzowskich naszego kraju i startuje okazjonalnie za naszą południową granicą. Bełtowski startujący w parze z Pawłem Drahanem zaprezentują na odcinkach specjalnych wokół Zlina Subaru Imprezę N14, którą startowali już w Polsce.

W klasie A7 z 66-tym numerem bocznym zobaczymy Pawła Stefanickiego startującego z pilotem z Trójmiasta Bartoszem Bilem. Załoga wystartuje w znanej już z Rajdu Polski oraz ze startu w Rajdzie Lotos Baltic Cup jako zerówką Hondę Civic Type R R3.

Polską załogą choć z francuskim obywatelstwem można nazwać duet Mistrzów Polski Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy po niepowodzeniu w Rzeszowie zostali zgłoszeni przez Peugeot Sport Polska i załoga zaliczy swoją 207-mką S2000 małą rozgrzewkę przed kolejną rundą Mistrzostw Polski Platinum 23 Rajdem Karkonoskim (30-31 sierpnia 2008) i na pewno nie będą „chłopcami do bicia”. Bouffier planował bowiem w tym roku starty w serii International Rally Challange, ale w momencie kiedy udało mu się zebrać już budżet na starty to zespół, w którym miał startować zakontraktował innego kierowcę.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×