Super Aguri zagrożone

W Japonii trwają rozmowy na temat przyszłości Super Aguri. Szef zespołu poleciał do Tokyo, aby rozmawiać z szefami Hondy oraz potencjalnymi inwestorami. Z powodu problemów finansowych Super Aguri wycofał się z kolejnych testów, pod znakiem zapytania stoi także udział teamu w ostatnich sesjach przed rozpoczęciem sezonu.

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski

Problemy finansowe rozpoczęły się, gdy główny sponsor Super Aguri ? SS United nie przelał pieniędzy na konto zespołu. Z tego powody Japońska stajnia musiała okroić swój plan zimowych testów. W ciągu dwóch najbliższych dni zapadną kluczowe decyzję, od których będzie zależało czy zespół weźmie udział w ostatnich testach w Barcelonie. Bez tego pod znakiem zapytania stanie udział Super Aguri w otwierającym sezon wyścigu w Australii.

Jak podaje serwis autosport.com Honda zaproponowała jednak Super Aguri program ratunkowy. Należy się jednak spodziewać, że będzie starać się, aby Super Aguri stało się całkowicie samodzielne, bowiem w dłuższej perspektywie i tak zespół będzie musiał samodzielnie konstruować bolidy.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×