KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rajd Kormoran: Zwycięstwo Hankiewicza w organizacyjnym chaosie

Tegoroczny Rajd Kormoran, który powrócił po latach do rajdowego kalendarza, stał pod znakiem problemów organizacyjnych. Według wyników nieoficjalnych rajd wygrał Paweł Hankiewicz, przełamując tym samym dominację Jarosława Szeji.

Mateusz Senko
Mateusz Senko

Rajd Kormoran rozpoczął się falstartem, odwołano bowiem pierwszy odcinek specjalny, Pieniężno. Powodem było niedostateczne zabezpieczenie tego 8-kilometrowego oesu. Zarządzono wolny przejazd, zdecydowano także o pominięciu Pieniężna również podczas drugiej pętli rajdu. Problemy z zabezpieczeniem nie ominęły także kolejnej próby, 14,5-kilometrowego Lelkowa. Oes udało się co prawda rozegrać, ale z dwugodzinnym opóźnieniem, bowiem część służb zabezpieczenia musiała dotrzeć z oesu Pieniężno.

Oes Lelkowo wygrał Robert Puch, 6,7 sekundy przed Maciejem Krzyszychą i 8,5 sekundy przed Rafałem Malińskim. Czwarty był Bubik, piąty Szeja, a szósty Mikołajczyk. W klasie Gość odcinek wygrał Staniszewski, przed Kucharem i Oleksowiczem. Kolejny oes rajdu, 7,5-kilometrowe Kwiatkowo zapisał na swoje konto Paweł Hankiewicz. Drugi ze stratą 4,5 sekundy był Krzysztof Bubik, a niecałą sekundę za nim finiszował Szeja. Drugie miejsce pozwoliło Bubikowi objąć pozycję lidera rajdu, mając za sobą Malińskiego i Krzyszychę. Wśród gości pierwszą trójkę ponownie stworzyli Staniszewski, Kuchar i Oleksowicz, taka też była kolejność po dwóch oesach.

Kończący pierwszą pętlę oes Żelazna Góra wygrał Rafał Maliński, tylko 0,1 sekundy przed Hankiewiczem i 1,4 sekundy przed Szeją. Czwartym czasem popisał się Krzysztof Szeszko w tylno napędowej Toyocie Corolli. Po pierwszej pętli Rajdu Kormoran prowadzenie objął Rafał Maliński, posiadający 4 sekundy przewagi nad Jarosławem Szeją i 7,7 sekundy nad Pawłem Hankiewiczem. Czwarty był Krzysztof Bubik, piąty Maciej Krzyszycha, a wysoką, szóstą pozycję zajmował Krzysztof Szeszko. Czołową dziesiątkę zamykali Łukasz Markowski, Hubert Frankowski, Marek Kwaśnik i Robert Puch. W klasie Gość oes wygrał Oleksowicz, ale po pętli nadal zajmował trzecie miejsce, za Staniszewskim i Kucharem.

Drugi przejazd Lelkowa wygrał Paweł Hankiewicz, co pozwoliło mu objąć prowadzenie w rajdzie. Drugi finiszował Maciej Krzyszycha, a trzecie miejsce zajął Jarosław Szeja. Rafał Maliński spadł na trzecie miejsce, a Krzyszycha wyprzedził Bubika i awansował na czwartą lokatę. Wśród gości ponownie najszybszy był Staniszewski, który powiększył przewagę nad Kucharem i Oleksowiczem. Ponownie pokonywany oes Kwiatkowo wygrał Szeja, ale Hankiewicz stracił tylko 0,3 sekundy i pozostał liderem rajdu. Trzeci na oesie Bubik odrobił tylko pół sekundy do Krzyszychy, z którym walczył o czwarte miejsce. W klasie Gość nadal dominował Staniszewski, po raz kolejny pokonując Kuchara i Oleksowicza.

Ostatni oes rajdu, 12,6-kilometrową Żelazną Górę wygrał Maliński, ale zdołał odrobić tylko 4 sekundy do Szeji i pozostał na trzecim miejscu. Oesowe podium uzupełnili Hankiewicz i Szeja, czwarty był Bubik, piąty Krzyszycha, a szósty Hupało. Według nieoficjalnych wyników Rajd Kormoran wygrał więc Paweł Hankiewicz, pilotowany przez Agnieszkę Wierzchowską. Drugie miejsce zajęli bracia Szeja, a trzecie Rafał Maliński z Kacprem Pietrusińskim. Czwarta lokata i zwycięstwo w A6 przypadło załodze Bubik/Korzeniewski, którzy na ostatnim oesie wyprzedzili Macieja Krzyszychę i Daniela Siatkowskiego, piątych w "generalce" i drugich w A6. Szóste miejsce zajęli Tomasz Hupało i Rafał Fiołek, a siódme Krzysztof Szeszko i Wojciech Jermakow, najszybsi w klasie RWD2. Ósmą lokatę zajęła załoga Frankowski/Trela, zwycięzcy klasy Astra. Jako dziewiąty finiszował duet Boniecki/Białowąs, a punktowaną dziesiątkę zamknęli Paweł Omlet i Krzysztof Lewandowski, najszybsi w klasie RWD3.

W klasie A7 podium wyglądało identycznie jak w "generalce". Pierwszy był Hankiewicz, drugi Szeja, a trzeci Maliński. W N3 rywalizowały tylko dwie załogi, Czekan/Czekan i Chuchała/Syty. Po trzech próbach zdecydowanie prowadził Czekan, jednak na drugim przejeździe Lekowa stracił sporo czasu i pozycję lidera objął Chuchała. Szczęście załogi Chuchała/Syty nie trwało jednak długo, bowiem odpadła z rajdu już na kolejnej próbie. Czekan podróżował niesprawnym autem i zdecydowanie zwolnił, ale dowiózł do mety pierwsze miejsce w klasie, w "generalce" finiszując jednak na ostatniej pozycji.

W A6 ostro rywalizowali Krzysztof Bubik i Maciej Krzyszycha, notując także bardzo dobre czasy w klasyfikacji generalnej. Ostatecznie zwycięstwo w klasie przypadło Bubikowi, który tylko o sekundę pokonał Krzyszychę. Trzecie miejsce w A6 zajął Tomasz Żerebecki, jednak jego strata do pierwszej dwójki sięgnęła czterech minut. W klasie Astry po dwóch oesach Prowadził Robert Puch, jednak na trzeciej próbie spadł na trzecie miejsce, a prowadzenie objął Hubert Frankowski. Drugi był Kwaśnik, który po kolejnym oesie awansował na pozycję lidera i utrzymał prowadzenie także po następnej próbie. Jednak na ostatnim odcinku załoga Kwaśnik/Buś była zmuszona do kapitulacji po awarii auta. Pierwsze miejsce w klasie Astry zajął więc Hubert Frankowski, drugi był Jarosław Tanona, a trzeci Piotr Sikorski.

W klasie RWD3 przez cały rajd liderował Paweł Omlet, który zdobył także punkt za dziesiąte miejsce w "generalce". Podczas pierwszej pętli drugie miejsce utrzymywał Michał Złomańczuk, jednak ostatecznie finiszował jako trzeci, a druga lokata przypadła Przemysławowi Kastyakowi. Punkty w klasyfikacji generalnej zdobył także Krzysztof Szeszko, najszybszy w klasie RWD2. W N2 zwyciężyli Łukasz Złotnicki i Wojciech Złotnicki, przed Bartłomiejem Lepianką i Michałem Gacem. Zwycięstwo w klasie A5 przypadło natomiast Bogdanowi Bożykowi i Pawłowi Drahanowi, którzy pokonali Jakuba Żebrowskiego i Kamila Kozdronia oraz Macieja Jarząbka i Jarosława Wnuka. Andrzej Łapkiewicz był pierwszym i jedynym zawodnikiem w klasie A0. W klasie Gość najszybszy był Staniszewski, przed Kucharem, Oleksowiczem i Maciejewskim.

Nieoficjalne wyniki 33. Rajdu Kormoran:

M Załoga Samochód Czas
1. Hankiewicz/Wierzchowska Honda Civic 42:24.4
2. Szeja/Szeja Honda Civic +5.2
3. Maliński/Pietrusiński Honda Civic +16.8
4. Bubik/Korzeniewski Peugeot 206 +30.8
5. Krzyszycha/Siatkowski Peugeot 206 +31.8
6. Hupało/Fiołek Seat Ibiza +1:50.0
7. Szeszko/Jermakow Toyota Corolla +2:19.9
8. Frankowski/Trela Opel Astra +2:20.5
9. Boniecki/Białowąs Honda Civic +2:46.2
10. Omlet/Lewandowski BMW 318 +3:13.5

Klasyfikacja generalna RPP po Rajdzie Kormoran

Nr Kierowca Samochód Punkty
1. Jarosław Szeja Honda Civic 54
2. Paweł Hankiewicz Honda Civic 29
3. Michał Elżbieciak Opel Astra 28
4. Rafał Maliński Honda Civic 27
5. Jerzy Tomaszczyk Honda Civic 19
6. Mateusz Tutaj Honda Civic 16
7. Marek Klementowicz BMW 318 IS 15
8. Jarosław Mikołajczyk Peugeot 306 12
9. Radosław Kasprzyk Citroen C2 VTS 10
10. Leszek Kapłan Peugeot 106 10
11. Wojciech Chuchała Peugeot 206 10

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×