El. MŚ: Brazylia gromi, zwycięstwo Ekwadoru

W niedzielnym spotkaniu eliminacyjnym Mistrzostw Świata reprezentacja Brazylii rozbiła na wyjeździe Wenezuelę 4:0. Podopieczni Carlosa Dungi, dla którego zdaniem mediów był to mecz o być albo nie być na ławce trenerskiej Canarinhos, już do przerwy prowadzili z rywalem 3:0. Swój mecz wygrał także Ekwador.

Agnieszka Kiołbasa

Znakomitą partię w szeregach Brazylii rozegrał Robinho - autor dwóch bramek. Szczególnej urody było przede wszystkim pierwsze trafienie napastnika Manchesteru City. Zawodnik strzałem sponad 30 metrów zmusił do kapitulacji Vegę.

Po tym zwycięstwie Brazylia ma na swoim koncie 16 punktów. Wenezuela zgromadziła ich siedem.

Po komplet punktów sięgnął Ekwador. Bramkę na wagę trzech punktów dla swojej drużyny zdobył w 70. minucie rywalizacji Benitez. Spotkanie było bardzo ostre. Prowadzący ten mecz arbiter wyrzucił z boiska aż trzech zawodników, w tym dwóch Chile. Plac gry już w 19. minucie musiał opuścić Fuentes. Po zmianie stron dołączyli do niego Valencia z Ekwadoru i Chilijczyk Jara.

Gospodarze niedzielnego starcia mają w tym momencie na swoim koncie 12 oczek, co daje im szóstą lokatę w tabeli. Chile ma o jeden punkt więcej.

Wenezuela - Brazylia 0:4 (0:3)