El. do MŚ 2010: Brazylia traci punkty, zwycięstwo Chile

Reprezentacja Brazylii dość niespodziewanie straciła punkty na wyjeździe z Ekwadorem, natomiast Chile zgodnie z planem pokonało na wyjeździe Peru, dzięki czemu awansowało na trzecie miejsce w strefie CONMEBOL. Canarinhos odnotowali spadek z drugiej na czwartą pozycję.

Adam Kiołbasa

Mecz w Ekwadorze od samego początku był bardzo wyrównany, ale na bramki kibicom przyszło czekać aż do końcowej fazy konfrontacji. Prowadzenie popularnym Kanarkom dał w 72. minucie Julio Baptista, ale w samej końcówce punkt gospodarzom uratował Noboa.

Znakomitą partię rozegrało Chile, które już w 2. minucie objęło prowadzenie w konfrontacji z Peru po bramce Sancheza, a w 32. Suazo z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla miejscowych strzelił Fano, ale czerwona kartka, którą w 53. zobaczył Vargas wszystko im skomplikowała. Ostatecznie goście zwyciężyli 3:1, gdyż gola strzelił jeszcze Fernandez.

W tym momencie Chile ma na swoim koncie dziewiętnaście punktów, czyli tyle samo, ile druga Argentyna. Brazylia ma o dwa oczka mniej. Ekwador póki co zgromadził trzynaście punktów i jest siódmy, a Peru z zaledwie siedmioma oczkami zamyka stawkę.