Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Wspaniały spektakl i grad bramek. Zobacz wszystkie gole

Właśnie za takie mecze kochamy futbol. Portugalczycy i Hiszpanie w piątkowy wieczór stworzyli w Soczi genialne widowisko. Padły piękne bramki, a hat-tricka ustrzelił Cristiano Ronaldo.

Dawid Borek
Dawid Borek
Cristiano Ronaldo PAP/EPA / FRIEDEMANN VOGEL / Cristiano Ronaldo
W tym meczu nie brakowało niczego. Były niesamowite akcje, stykowe sytuacje i piękne bramki. Nie brakowało też błędów sędziów i zawodników, ale tych nigdy w pełni nie da się uniknąć. Najważniejsze jednak, że piłkarze zaserwowali wspaniałe futbolowe danie (relację ze spotkania przeczytasz TUTAJ).

Worek z bramkami już w czwartej minucie otworzył Cristiano Ronaldo, który po faulu perfekcyjnie wykorzystał rzut karny, oddając pewny, precyzyjny strzał z "jedenastki".

-> Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Gol Ronaldo na 2:1 po błędzie bramkarza (TVP Sport)

Na kolejne trafienie przyszło nam czekać 20 minut. Tym razem z obrońcami w polu karnym zabawił się Diego Costa. Hiszpan popisał się wielkim sprytem i oddał bardzo ładny strzał, pokonując bramkarza i wyrównując stan spotkania.

-> Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Costa był bezlitosny, strzelił na 1:1 (TVP Sport)

Po kolejnych 20 minutach na listę strzelców znów wpisał się, a jakże, Cristiano Ronaldo. Tym razem jeden z najlepszych piłkarzy na świecie przymierzył zza pola karnego, a futbolówka, po błędzie Davida de Gei, wpadła do bramki.

Po zmianie stron obie drużyny nieco spuściły z tonu. Przez 10 minut grały spokojny futbol, aż w końcu w 55. minucie ujrzeliśmy kolejne trafienie. Ponownie hiszpańskich kibiców rozbudził Diego Costa, który po asyście Sergio Busquetsa skierował piłkę do portugalskiej siatki.

-> Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Costa wyrównuje na 2:2 (TVP Sport)

Portugalczycy nie zdążyli odetchnąć po stracie bramki, a już dostali kolejny cios. Trzy minuty po trafieniu Costy fenomenalny strzał oddał Nacho, uderzając z 18 metrów. Piłka odbiła się od jednego słupka, potem od drugiego i wpadła do bramki!

-> Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Ależ bomba Nacho! 3:2 (TVP Sport)

Jak trwoga, to do Cristiano Ronaldo. W 88. minucie spotkania w Soczi gwiazda reprezentacji Portugalii nie dała Davidowi de Gei najmniejszych szans, oddając idealny strzał z rzutu wolnego. Ronaldo ustrzelił tym samym hat-tricka, ustalając wynik meczu na 3:3.

-> Mundial 2018. Portugalia - Hiszpania. Fantastyczny rzut wolny Ronaldo i 3:3. (TVP Sport)