QUIZ

Mundial 2018. Uważnie śledzisz pierwsze dni mistrzostw świata w Rosji? Ten quiz szybko to zweryfikuje!

Mundial w Rosji nabiera tempa. Reprezentacja Polski ma już za sobą pierwszy mecz, inne zespoły - nawet dwa. Jeśli uważnie śledziłeś pierwsze dni mistrzostw świata, ten quiz nie powinien sprawić ci problemu. Pochwal się wynikiem w komentarzu!

1/15
Na inaugurację mistrzostw świata reprezentacja Rosji pokonała Arabię Saudyjską:
2:0
5:0
7:0
2/15
"Dopełnieniem wszystkiego była przebieżka naszego bramkarza. Chyba do kiosku z napojami wyskokowymi" - kto w tych słowach wypowiedział się na temat zachowania Wojciecha Szczęsnego, tuż przed stratą drugiej bramki w meczu z Senegalem?
4/15
Największą gwiazdą pierwszej serii gier podczas MŚ 2018 był Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zaliczył hat-tricka w meczu przeciwko:
Iranowi
Anglii
Hiszpanii
5/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu piłkarz, autor bramki dla Brazylii w meczu ze Szwajcarią?
Philippe Coutinho
Neymar
Thiago Silva
6/15
Przy bramce na 1:0 dla Senegalu, samobójcze trafienie w naszym zespole zaliczył:
Michał Pazdan
Thiago Cionek
Jan Bednarek
7/15
Po meczu otwarcia MŚ 2018, trener reprezentacji Rosji, Stanisław Czerczesow, przerwał konferencję prasową, bo zadzwonił do niego:
Diego Maradona
Władimir Putin
Pele
8/15
W grupie F sensacyjną porażkę zanotowali Niemcy w swoim pierwszym meczu MŚ 2018. Który z tych zespołów ograł wciąż aktualnych mistrzów świata?
Maroko
Meksyk
Szwecja
9/15
"Jedźcie z nami równo. Im więcej jedziecie, tym lepiej. Ale pamiętajcie - my widzimy i pamiętamy" - kto w tych słowach, z uśmiechem na ustach, odniósł się do krytyki, jaka spadła na Polaków po porażce z Senegalem?
Zbigniew Boniek
Kamil Glik
10/15
Jak nazywa się przedstawiony na zdjęciu piłkarz, autor drugiej bramki dla Senegalu w meczu z Polską?
Cheikhou Kouyate
Sadio Mane
M'baye Niang
11/15
Niewidocznego na boisku w meczu z Senegalem Arkadiusza Milika, w drugiej połowie zastąpił:
Łukasz Teodorczyk
Dawid Kownacki
Sławomir Peszko
12/15
Który z tych meczów sędziował Szymon Marciniak?
Argentyna - Islandia
Brazylia - Szwajcaria
Szwecja - Korea Południowa
13/15
Przedstawiamy na zdjęciu piłkarz, po dwóch meczach na mundialu, ma na swoim koncie trzy bramki. Jak się nazywa?