Mundial 2018. Jose Mourinho zaszydził z Wilfredo Caballero

Wilfredo Caballero przebił dotychczasowe błędy bramkarzy na mundialu w Rosji. Jego pomyłkę i podanie do Ivana Rebicia, zamiast wybicia piłki, zostało wyszydzone przez Jose Mourinho.

Dominika Pawlik
Jose Mourinho Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: Jose Mourinho

W starciu Argentyny z Chorwacją w pierwszej połowie żadna z ekip nie była w stanie zmienić wyniku. Po przerwie doszło jednak do kuriozalnej sytuacji. Bramkarz Wilfredo Caballero zamiast wybić piłkę na drugą połowę, podał ją Ante Rebiciowi, który tej sytuacji nie zmarnował. Tym samym argentyński bramkarz... zanotował asystę.

Świat szybko zareagował, twitterowicze uznali, że ten błąd przebił dotychczasowe wyczyny Wojciecha Szczęsnego i Davida de Gei.

Sytuację skomentował również Jose Mourinho. - Gdybym stał na bramce zamiast Caballero, nie byłoby różnicy. Uratowałbym sytuację tak samo jak on - zaszydził szkoleniowiec Manchesteru United, dając do zrozumienia, jakim rozczarowaniem była postawa argentyńskiego golkipera.

Argentyna po remisie z Islandią (1:1) i porażce z Chorwacją (0:3) ma na koncie zaledwie punkt. Choć zachowuje jeszcze szanse na awans z grupy, przed ostatnim meczem z Nigerią musi się oglądać na rywali.

Czy Carbello był najgorszym zawodnikiem w meczu?