Potwierdziło się. Słaby występ Gąsienicy-Daniel w Norwegii

Maryna Gąsienica-Daniel nie będzie zbyt dobrze wspominać występu w supergigancie alpejskiego Pucharu Świata w Kvitfjell. Zajęła odległą lokatę.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel Getty Images / Tom Pennington / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
Supergigant nie jest najmocniejszą stroną Maryny Gąsienicy-Daniel i przekonaliśmy się o tym w piątek, podczas zawodów Pucharu Świata w norweskim Kvitfjell. Przejazd ukończyły w sumie 42 zawodniczki, a reprezentantka Polski zajęła w tym gronie 36. miejsce.

Triumf odniosła Cornelia Huetter, która niedawno zdobyła brązowy medal na alpejskich mistrzostwach świata. Tym razem nie miała sobie równych, wpadając na metę z czasem 1:26,83. Gąsienica-Daniel straciła do zwyciężczyni blisko trzy sekundy.

Rywalizacja o wygraną była bardzo zacięta. Druga w piątek Elena Curtoni miała czas przejazdu gorszy tylko o jedną setną sekundy. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęła Lara Gut-Behrami (0,12 straty do Huetter).

Tuż za podium znalazła się natomiast liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Mikaela Shiffrin. Z Austriaczką przegrała o 0,16 sekundy.