Triumf faworytki w superkombinacji - trzeci medal Tiny Maze na MŚ 2015

Tina Maze wygrała superkombinację na mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim. To trzeci medal 31-letniej Słowenki na czempionacie organizowanym przez Vail i Beaver Creek.

Piotr Ziemka

We wtorek 3 lutego 2015 roku Tina Maze zdobyła srebrny medal w supergigancie. Trzy dni później stanęła na najwyższym stopniu podium zjazdu. Maze wywalczyła już osiem medali na mistrzostwach świata seniorek - cztery złote oraz cztery srebrne. W superkombinacji Słowenka prowadziła po zjeździe. W slalomie uzyskała piąty czas.

Trzy następne miejsca zajęły Austriaczki: Nicole Hosp, Michaela Kirchgasser oraz Anna Fenninger. Po zjeździe Fenninger była trzecia, Hosp czwarta, a Kirchgasser ósma. Najlepszy czas slalomu uzyskała Kirchgasser. Hosp miała drugi wynik, natomiast Fenninger - szósty. W czołowej szóstce znalazły się aż cztery zawodniczki reprezentujące Austrię, bo na szóstym miejscu została sklasyfikowana Kathrin Zettel.

Hosp na drugim stopniu podium superkombinacji znalazła się również podczas igrzysk olimpijskich 2014. Pierwszy medal na MŚ ta zawodniczka wywalczyła w 2003 roku, kiedy była druga - również w kombinacji.

Drugiej części rywalizacji nie ukończyła siódma po zjeździe - Lindsey Vonn.