Alpejski PŚ: rekordowe zwycięstwo Mikaeli Shiffrin

Mikaela Shiffrin zwyciężyła w slalomie alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanym w austriackim Semmering. Dla Amerykanki to ósmy triumf w tym sezonie.

Adrian Nuckowski
Mikaela Shiffrin Getty Images / Christophe Pallot / Na zdjęciu: Mikaela Shiffrin
23-letnia alpejka prowadziła na półmetku zmagań, z przewagą prawie pół sekundy nad Petrą Vlhovą. Mikaela Shiffrin podczas drugiego przejazdu uzyskała piąty czas i mogła cieszyć się z piętnastego zwycięstwa w 2018 roku. Przed nią nikt wcześniej nie dokonał tej sztuki.

Drugie miejsce zajęła wspomniana wcześniej Vlhova, która po raz szósty w tym sezonie uplasowała się w czołowej trójce. Podium uzupełniła Szwajcarka, Wendy Holdener, która zanotowała najlepszy rezultat w drugim przejeździe.

W gronie zawodniczek, które nie ukończyły sobotnich zawodów znalazły się m.in Bernadette Schild oraz Frida Hansdotter, która była na trzeciej pozycji w połowie rywalizacji.

Jedyna reprezentantka Polski, Sabina Majerczyk, ukończyła sobotni slalom na 41. miejscu.