Alpejski PŚ: dwie triumfatorki w Mariborze. Maryna Gąsienica-Daniel z najlepszym wynikiem w tym sezonie

Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 18. miejsce w slalomie gigancie alpejskiego PŚ w słoweńskim Mariborze. Na najwyższym stopniu podium stanęły ex aequo Mikaela Shiffrin oraz Petra Vlhova.

Adrian Nuckowski
Petra Vlhova PAP/EPA / EPA/ANTONIO BA / Na zdjęciu: Petra Vlhova
Mikaela Shiffrin była liderką na półmetku rywalizacji, z przewagą 0,48 s. nad Petrą Vlhovą i 0,58 s. nad Tessą Worley. Jadąca z 33. numerem startowym, Maryna Gąsienica-Daniel zanotowała 17. czas, ze stratą 2,85 s do Shiffrin.

Polka w drugim przejeździe ponownie uzyskała 17. rezultat, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło jej ukończyć zmagania na 18. pozycji. Dla naszej zawodniczki to najlepszy start w karierze w tej konkurencji, którym było jak dotąd 19. miejsce podczas rywalizacji w Semmering (28 grudnia 2018 r.).

Po finałowym przejeździe Shiffrin okazało się, że ma ona taki sam łączny czas co Vlhova. Dla Amerykanki to trzeci triumf w tej konkurencji obecnej zimy, natomiast Słowaczka wygrała slalom gigant po raz drugi w tym sezonie. Podium uzupełniła Norweżka Ragnhild Mowinckel, która czwarty raz w karierze zameldowała się w czołowej trójce w slalomie gigancie.

Druga z reprezentantek Polski, Zuzanna Czapska nie ukończyła pierwszego przejazdu.

W sobotę (2 lutego) alpejki rywalizować będą w slalomie i będzie to ich ostatni start przed początkiem MŚ w Aare (4-17 lutego). Początek zaplanowano na 10:00.