Alpejskie MŚ: Petra Vlhova złotą medalistką w slalomie gigancie. Maryna Gąsienica-Daniel poza "30"

Petra Vlhova zdobyła złoty medal w slalomie gigancie alpejskich MŚ rozgrywanych w szwedzkim Aare. Słowaczka wywalczyła tym samym swój drugi krążek podczas tej imprezy. Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zawody na 32. miejscu.

Adrian Nuckowski
Petra Vlhova PAP/EPA / VALDRIN XHEMAJ / Na zdjęciu: Petra Vlhova
23-letnia Petra Vlhova zajmowała na półmetku rywalizacji drugą pozycję, ze stratą 0,19 s. do Viktorii Rebensburg. Trzeci rezultat uzyskany podczas wieczornego przejazdu pozwolił słowackiej alpejce na wywalczenie pierwszego w karierze tytułu mistrzyni świata. Podczas zmagań w Aare Vlhova cieszyła się już ze srebrnego medalu wywalczonego w kombinacji.

Drugie miejsce zajęła Rebensbrug, która jeszcze na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed metą drugiego przejazdu miała 0,40 s. przewagi nad Słowaczką. Niemka powtórzyła swoje osiągnięcie z mistrzostw świata w Beaver Creeck (2015 r.), gdzie także zdobyła srebro.

Czołową trójkę uzupełniła Mikaela Shiffrin. Amerykanka już po raz szósty w karierze stanęła na podium MŚ, jednak po raz pierwszy na najniższym jego stopniu.

Jedyna reprezentantka Polski startująca w Aare, Maryna Gąsienica-Daniel ukończyła zawody na 32. pozycji.

Alpejkom podczas rywalizacji przeszkadzał porywisty wiatr, który utrudniał jazdę głównie w górnej części trasy Gastrappet.