Alpejski PŚ. Slalom równoległy dla Petry Vlhovej. Słowaczka wykorzystała nieobecność Mikaeli Shiffrin

Petra Vlhova zwyciężyła w zawodach slalomu równoległego alpejskiego Pucharu Świata, rozgrywanych w Sankt Moritz. Na starcie zabrakło liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mikaeli Shiffrin.

Adrian Nuckowski
Petra Vlhova PAP/EPA / JEAN-CHRISTOPHE BOTT / Na zdjęciu: Petra Vlhova
W drodze do finału Słowaczka bez problemów eliminowała kolejne przeciwniczki. W decydującym pojedynku Petra Vlhova o zaledwie 0,02 s. okazała się lepsza od Szwedki, Anny Swenn-Larsson, zapisując na swoje konto drugie w karierze zwycięstwo w tej konkurencji. Poprzednio okazała się bezkonkurencyjna 1 stycznia 2019, triumfując w Oslo.

Na trzeciej pozycji rywalizację w Sankt Moritz ukończyła niespodziewanie Franziska Gritsch. 22-latka pokonała w swoim ostatnim pojedynku Słowenkę, Mete Hrovat, czym zapewniła sobie pierwsze w karierze podium w zawodach tej rangi.

Na start nie zdecydowała się aktualna liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Mikaela Shiffrin. Amerykanka utrzymała jednak swoją pozycję. Wyniki slalomu równoległego kobiet w Sankt Moritz

8. Ana Bucik Słowenia

Czytaj także: - Skoki narciarskie. Puchar Kontynentalny. Triumf Takeuchiego w Ruce. Kolejny słaby występ PolakówBiegi narciarskie. Therese Johaug najlepsza na 10 km stylem dowolnym w Davos ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie. Apoloniusz Tajner skomentował rezygnację skoczka z dalszej kariery

Czy Miakela Shiffrin w sezonie 2019/2020 dobije do 70 wygranych w Pucharze Świata?