Narciarstwo alpejskie. Petra Vlhova 5. raz z rzędu wygrała slalom Pucharu Świata

Petra Vlhova po sobotnim zwycięstwie w Levi okazała się najlepsza również podczas niedzielnego slalomu zaliczanego do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

PZ
Petra Vlhova PAP/EPA / KIMMO BRANDT / Na zdjęciu: Petra Vlhova
Na półmetku ex aequo prowadziły Michelle Gisin oraz Petra Vlhova. Zarówno Szwajcarka, jak i Słowaczka uzyskały czas 54.32. 23 setne sekundy straty do liderek po pierwszym przejeździe miała zajmująca trzecią lokatę Wendy Holdener, a 37 - czwarta Mikaela Shiffrin.

W drugiej rundzie najlepszy rezultat osiągnęła Katharina Liensberger (54.66). Austriaczka awansowała z szóstej pozycji po pierwszej odsłonie na trzecią. To dla niej piąte podium zawodów Pucharu Świata.

Vlhova w drugim przejeździe miała drugi wynik (54.73) i ponownie stanęła na najwyższym stopniu podium. Słowaczka po raz piąty z rzędu wygrała slalom zaliczany do Pucharu Świata. Zwycięską passę rozpoczęła 5 stycznia 2020 roku w Zagrzebiu. Triumfowała też we Flachau i Kranjskiej Gorze.

Występująca jako ostatnia w niedzielnym slalomie Gisin miała piąty wynik podczas drugiej rundy. Ostatecznie została sklasyfikowana na drugiej pozycji.