Kolejny świetny występ Maryny Gąsienicy-Daniel! Polka znów w czołówce

Maryna Gąsienica-Daniel znów świetnie spisała się w zawodach slalomu giganta w Courchevel. Polka po raz drugi z rzędu znalazła się w ścisłej czołówce.

PS
Maryna Gąsienica-Daniel Newspix / Na zdjęciu: Maryna Gąsienica-Daniel
We wtorek Maryna Gąsienica-Daniel osiągnęła swój najlepszy wynik w karierze w alpejskim Pucharze Świata. Polka zajęła szóste miejsce, awansując w drugim przejeździe o jedną lokatę. W środę, w kolejnych zawodach slalomu giganta, stanęła przed szasną, aby poprawić ten rezultat.

Po pierwszym przejeździe Gąsienica-Daniel zajmowała dziewiątą lokatę, tracąc tylko 0,77 sekundy do podium.

W drugim również pojechała bardzo pewnie. Gdy wpadła na metę była pierwsza i musiała czekać na to, jak spiszą się rywalki. Najpierw Ramona Siebenhofer okazała się gorsza od Polki o 0,18 sekundy, następnie z trasy wypadła Federica Brignone, a słabiej od Gąsienicy-Daniel pojechała też Michelle Gisin.

Już wtedy było wiadomo, że nasza reprezentantka wyrówna najlepszy wynik w karierze. Pozostałe zawodniczki stanęły na wysokości zadania i wyprzedziły Polkę. Triumfowała Sara Hector (2:13,03), drugie miejsce zajęła Mikaela Shiffrin, a podium uzupełniła Marta Bassino.

Gąsienica-Daniel (szóste miejsce) do triumfatorki straciła tylko 1,36 sek., a do podium 0,68 sek.