Süper Lig: Debiut Grosickiego, porażka Sivassporu

Kamil Grosicki zadebiutował w barwach Sivassporu. W niedzielnym meczu 18. kolejki Super Lig jego drużyna uległa na wyjeździe Galatasaray Stambuł 0:1. "Grosik" rozegrał pełne 90 minut. To pierwsze oficjalne spotkanie rozegrane na nowym stadionie Galatasaray - Türk Telecom Arena.

Maciej Kmita

Trener Sivassporu, Riza Çalimbay ustawił Grosickiego na lewym skrzydle. Polak od początku spotkania starał się być aktywny, ale w pierwszej połowie był mało produktywny. To zmieniło się po przerwie, kiedy najpierw w 50. minucie w krótkim odstępie czasu oddał dwa strzały na bramkę Lwów.

W 64. minucie po akcji byłego zawodnika Jagiellonii Białystok Sivasspor powinien objąć prowadzenie, ale w polu karnym gospodarzy źle zachowali się Mehmet Yıldız i Yannick Kamanan, marnując stuprocentową okazję do zdobycia bramki. Kilka minut później natomiast to podopieczni George Hagiego wyszli na prowadzenie. Z prawego skrzydła wzdłuż pola karnego piłkę dograł Baris Özbek, a pozostawiony bez opieki Servet Çetin z bliska skierował ją do siatki.

Porażka oznacza dla Sivassporu osunięcie się do strefy spadkowej. Drużyna Grosickiego ma na koncie 15 punktów, czyli tyle samo co Konyaspor Mariusza Pawełka i Marcina Robaka, ale gorszy bilans bramkowy od Orłów Anatolii.

W poniedziałek, w kończącym 18. serię spotkań meczu İstanbul Büyükşehir Belediyespor Marcina Kusia zagra na wyjeździe z Kayserisporem.