Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zmiany w dyscyplinie olimpijskiej. Polka komentuje, środowisko podzielone

Pięciobój nowoczesny będzie miał inną formułę. - Po igrzyskach w Tokio zawodnicy spodziewali się zmian w przepisach, ale oczekiwali reformy jeździectwa, a nie jego wymiany - przyznała w rozmowie ze tvpsport.pl Oktawia Nowacka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Wzruszona Oktawia Nowacka na podium Igrzysk Olimpijskich Rio2016 - jedno ze zdjęć dostępnych na wystawie Rio2016 w obiektywie PKOL WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Wzruszona Oktawia Nowacka na podium Igrzysk Olimpijskich Rio2016 - jedno ze zdjęć dostępnych na wystawie Rio2016 w obiektywie PKOL
Niektórzy nie mogli uwierzyć w ten pomysł. Zawody pięcioboju nowoczesnego zmienią swój format. I to jest już informacja pewna. Nie będzie jazdy konnej, a w wolne miejsce "wskoczy" bieg po torze przeszkód.

Zmiana od początku wzbudzała duże kontrowersje i emocje. Nasza medalistka olimpijska Oktawia Nowacka na początku pisała w mediach społecznościowych, że to wszystko "brzmi jak żart".

Teraz, po czasie, podchodzi do tematu na chłodno. Przyznaje też, że nie całe środowisko jest na "nie".

ZOBACZ WIDEO: #dziejewsporcie: tak wyglądają wakacje reprezentanta Polski

- Z pewnością jest bardzo podzielone - powiedziała w rozmowie z tvpsport.pl. Dodała, że większość buntuje się i stwierdza, że pięciobój nie będzie już taki sam, ale... - Wiadomo, że znajdą się i tacy, którym to wszystko jest na rękę - dodała.

Nowacka nie chce opowiadać się po żadnej ze stron. Dlaczego? - Bo nie wiem, która z opcji jest tak naprawdę najlepsza dla przyszłości pięcioboju. Mogę wyrazić swoje zdanie w ten sposób: jest według mnie zbyt wiele kwestii nieprzemyślanych czy też niedopowiedzianych - odpowiada.

Jedną z ważniejszych "zagadek" jest to, czyj to w ogóle był pomysł: Międzynarodowej Unii Pięcioboju Nowoczesnego czy Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

- Jeżeli usunięcie jeździectwa jest jedyną szansą, żebyśmy zostali w igrzyskach olimpijskich, to myślę, że ostatecznie każdy z bólem serca się na to zgodzi. Ale jeśli wystarczyłyby odpowiednie zmiany w przepisach jazdy konnej, to to byłoby lepsze rozwiązanie - wyjaśniła.

Warto dodać, że "nowy" pięciobój nowoczesny ma zadebiutować na igrzyskach olimpijskich w 2028 roku w Los Angeles. Wyrzucenie jazdy konnej miało być konieczne, żeby dyscyplina nie została skreślona z listy olimpijskiej.

Zobacz także:
Polska reprezentacja fatalnie potraktowana w Warszawie. Mamy odpowiedź przedstawicieli lotniska
O tym geście jest głośno! Chciał ośmieszyć rywala?

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
 • yes Zgłoś komentarz
  Pozostanie tylko nazwa. Ciekawe co na to Janusz Gerard Pyciak-Peciak, mistrz z 1976? Jak ten czas leci!
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×