Samantha Murray wygrała mistrzostwa świata w pięcioboju nowoczesnym w Warszawie

Samantha Murray zdobyła w Warszawie mistrzostwo świata w pięcioboju nowoczesnym. Na podium stanęły również dwie Chinki - Qian Chen i Wanxia Liang. Piętnasta była Oktawia Nowacka.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka

Po szermierce Samantha Murray zajmowała piętnastą lokatę. W pływaniu reprezentantka Wielkiej Brytanii była najlepsza, a w jeździe konnej - czternasta. Przed ostatnią konkurencją - kombinacją - plasowała się na trzecim miejscu. W biegu połączonym ze strzelaniem wicemistrzyni olimpijska z 2012 roku uplasowała się na drugiej pozycji.

Drugi raz na podium imprezy rozgrywanej na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie stanęły Qian Chen oraz Wanxia Liang. Chinki zwyciężyły w poniedziałkowej sztafecie. Czwarte w tej konkurencji były Niemki. W rywalizacji indywidualnej tuż za podium ponownie znalazła się Lena Schoeneborn. Niemka w 2008 roku wygrała igrzyska olimpijskie w Pekinie. Cztery lata później w Londynie zwyciężyła Laura Asadauskaite, którą w Warszawie sklasyfikowano na piątej pozycji.

Po trzech konkurencjach prowadziła Sarolta Kovacs. Węgierka rozpoczęła od piątego miejsca w szermierce. Kolejne etapy zmagań kończyła na drugim i trzecim miejscu. W kombinacji Kovacs uzyskała 25. wynik i spadła na szóstą lokatę ostatecznej klasyfikacji.

Oktawia Nowacka uplasowała się na 15. pozycji. Polce najlepiej poszło w pływaniu, gdzie była ósma. Środowych eliminacji nie przebrnęły: Natalia Hachulska, Anna Maliszewska i Aleksandra Skarzyńska. W finale wzięły udział 36 zawodniczki.

Klasyfikację drużynową wygrały Chinki (4061 punktów). Na drugim stopniu podium stanęły reprezentantki Wielkiej Brytanii (4046), a na trzecim - Białorusi (4030).

Miejsce Zawodniczka Kraj Punkty
1. Samantha Murray Wielka Brytania 1411
2. Qian Chen Chiny 1403
3. Wanxia Liang Chiny 1384
4. Lena Schoeneborn Niemcy 1380
5. Laura Asadauskaite Litwa 1377
6. Sarolta Kovacs Węgry 1371
7. Donata Rimsaite Rosja 1368
8. Margaux Isaksen Stany Zjednoczone 1365
15. Oktawia Nowacka Polska 1338

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×