Bundesliga: pięć bramek w Leverkusen, trwa kryzys Bayeru

W pierwszym meczu 31. kolejki Bundesligi Schalke 04 Gelsenkirchen rozbiło na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:1. Dla gospodarzy to trzecia porażka w czterech ostatnich spotkaniach.

Maciej Kmita
PAP/EPA / EPA/FRIEDEMANN VOGEL
O sukcesie Koenigsblauen na BayArenie zadecydowała świetna w ich wykonaniu pierwsza połowa. Goście prowadzili 3:0 już po 18 minutach gry, a tuż po zmianie stron zadali czwarty cios. Bayer było stać tylko na honorowe trafienie autorstwa Stefana Kiesslinga.

Dwie bramki dla gości zdobył w Leverkusen Guido Burgstaller. Sprowadzony w styczniu z 1.FC Nuernberg Austriak jest odkryciem wiosny - po zimowej przerwie strzelił dla Schalke 04 już osiem goli.

Dzięki tej wygranej zespół Markusa Weinzierla na trzy punkty zbliżył się do miejsca gwarantującej awans do Ligi Europy. Tymczasem przewaga Bayeru, który przegrał trzy z czterech ostatnich spotkań, nad strefą spadkową może po 31. kolejce stopnieć do jednego punktu.

Bayer Leverkusen - Schalke 04 Gelsenkirchen 1:4 (0:3)
0:1 - Burgstaller 6'
0:2 - Howedes 10'
0:3 - Schoepf 18'
0:4 - Burgstaller 50'
1:4 - Kiessling 69'