Białoruś wystąpi na MŚ. Jest odpowiedź Ukrainy

W lutym 2024 roku odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej plażowej. Wśród uczestników miała znaleźć się reprezentacja Ukrainy, ale naszych wschodnich sąsiadów zabraknie w Emiratach. Powód? Dopuszczenie do udziału Białorusinów.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej plażowej Getty Images / Jose Manuel Alvarez/Quality Sport Images/Getty Images / Na zdjęciu: reprezentacja Ukrainy w piłce nożnej plażowej
Szesnaście reprezentacji wystąpi w przyszłorocznych mistrzostwach świata w beach soccerze. W tym gronie znalazły się cztery ekipy z Europy.

Już teraz wiadomo jednak, że do Dubaju nie poleci drużyna Ukrainy. Tamtejszy Związek Piłki Nożnej poinformował, że reprezentacja wycofała się z turnieju.

"Powodem było dopuszczenie do zawodów reprezentacji Białorusi. Ukraiński ZPN zwrócił się do FIFA z prośbą o zawieszenie drużyny kraju agresora lub przynajmniej dopuszczenie jej do rozgrywania meczów bez symboli narodowych, jednak spotkała się z odmową" - czytamy na portalu sport.ua.

ZOBACZ WIDEO: Styl kadry? Powtórka z Michniewicza

Decyzja podjęta została zgodnie z zarządzeniem ukraińskiego Ministerstwa Sportu i Młodzieży, które zabrania udziału w międzynarodowych zawodach wspólnie z Rosją i Białorusią.

Przypomnijmy, że od 24 lutego 2022 roku Rosja, przy wsparciu Białorusi, prowadzi nieuzasadnioną i bestialską inwazję na Ukrainę.

Mistrzostwa świata w piłce nożnej plażowej odbędą się w dniach 15-25 lutego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tytułu nie będą bronić Rosjanie, którzy zostali wykluczeni.

Czytaj także:
Nie tylko nie podała ręki Rosjance. Ukrainka zrobiła jeszcze to
Przez alkohol trafił do szpitala. "Jego stan jest bardzo poważny"

Czy Białoruś powinna zostać wykluczona z rozgrywek międzynarodowych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×