Premier League: Przełamanie Arsenalu

Szóstej z rzędu porażki doznał w Premier League zespół Portsmouth. The Pompey w 6. kolejce przegrali na Villa Park z Aston Villą 0:2. Tymczasem Arsenal Londyn po dwóch z rzędu porażkach wreszcie wygrał - pokonał Wigan Athletic 4:0.

Bartosz Zimkowski

W pierwszym meczu kolejki Burnley pokonało Sunderland 3:1. Wejście smoka zaliczył David Nugent, który na boisku pojawił się przy stanie 1:1 i jego dwa gole zapewniły The Clatters zwycięstwo 3:1. Dla Nugenta był to pierwszy mecz na stadionie Burnley i od razu okraszony dwoma golami. Jedyną bramkę dla Sunderlandu strzelił Darren Bent. Było to dla niego piąte trafienie w tym sezonie.

Na Emirates Stadium zgodnie z planem trzy punkty do swojego dorobku dopisał Arsenal Londyn. Kanonierzy nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa nad Wigan Athletic i The Latics ulegli rywalom aż 0:4. Dwie bramki były dziełem obrońcy gospodarzy Thomasa Vermaelena. Po jednej dołożyli: Eduardo Da Silva oraz Cesc Fabregas. Na ławce rezerwowych Arsenalu usiadł Wojciech Szczęsny. Kontuzje wciąż leczą: Manuel Almunia oraz Łukasz Fabiański. Dla Arsenalu było to pierwsze zwycięstwo po dwóch z rzędu porażkach.

Komplet punktów do swojego dorobku dołożyła również Aston Villa. The Villans pokonali Portsmouth 2:0 ustalając wynik spotkania już w pierwszej połowie. The Pompey zanotowali zatem szóstą z rzędu porażkę i Paul Hart wkrótce może stracić posadę menedżera zespołu.

O krok od wywalczenia cennego zwycięstwa na Reebok Stadium było Stoke City. The Potters wygrywali 1:0 po trafieniu Dave'a Kitsona, lecz minutę przed końcem Matthew Taylor wykorzystał rzut karny, doprowadzając tym samym do wyrównania. Mimo tej porażki Bolton Wanderers nie spadł do strefy spadkowej, ponieważ na KC Stadium nieoczekiwanie wygrało Birmingham City. Hull City nadal zatem znajduje się pod kreską.

W ostatnim sobotnim meczu Liverpool wygrał z West Ham Unitd 3:2. Spotkanie było bardzo emocjonujące. W pierwszej połowie był remis 2:2. The Reds dwukrotnie obejmowali prowadzenie, lecz Młoty zdołały doprowadzić do wyrównania. Jednak 15 minut przed końcem Fernando Torres zapewnił The Reds komplet punktów.