Zespół Jakuba Kiwiora i Arkadiusza Recy nie zatrzymał SSC Napoli, gol Piotra Zielińskiego

W meczu ostatniej - trzydziestej ósmej - kolejki Serie A 2021/2022 drużyna SSC Napoli (Piotr Zieliński) pokonała na wyjeździe Spezię Calcio (Jakub Kiwior, Arkadiusz Reca) 3:0.

Tomasz Rosiński
piłkarze SSC Napoli (z prawej strony) PAP/EPA / FABIO FAGIOLINI / Na zdjęciu: piłkarze SSC Napoli (z prawej strony)
Napoli przystępowało do niedzielnej rywalizacji w roli zdecydowanego faworyta, ale już wcześniej było pewne zajęcia trzeciego miejsca w tabeli na koniec sezonu i tym samym awansu do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Natomiast Spezia przystępowała do potyczki w dobrych humorach, gdyż zapewniła sobie utrzymanie we włoskiej ekstraklasie.

Konfrontacja rozpoczęła się znakomicie dla przyjezdnych, którzy już w 4. minucie wyszli na prowadzenie. Wówczas Matteo Politano zdecydował się na indywidualny rajd mniej więcej od połowy boiska, zakończony celnym strzałem z około 17 metrów.

Neapolitańczycy mieli ogromną przewagę optyczną, którą udokumentowali bramką Piotra Zielińskiego w 25. minucie zawodów. Wtedy to reprezentant Polski dopadł do odbitej w polu karnym piłki i huknął bez namysłu z kilku metrów.

Jakub Kiwior oraz spółka wyglądali na bezradnych i jeszcze przed przerwą stracili trzeciego gola, którego po asyście Andrei Petagny strzelił Diego Demme.

Po zmianie stron podopieczni Luciano Spallettiego już nie forsowali tempa, ale wciąż długo utrzymywali się przy piłce i starali się kontrolować boiskowe wydarzenia.

Ostatecznie ani obraz gry, ani wynik na tablicy świetlnej już nie uległy zmianie, a tym samym pewny triumf neapolitańczyków stał się faktem.