Klęska grupowego rywala Polaków. O tym meczu będą chcieli jak najszybciej zapomnieć

Reprezentacja Meksyku przegrała w towarzyskim meczu z Urugwajem 0:3. Grupowy rywal Polaków na mundialu 2022 zagrał poniżej oczekiwań. Dwa gole dla zespołu z Ameryki Południowej strzelił Edinson Cavani.

Łukasz Witczyk
Alexis Vega Getty Images / Omar Vega / Na zdjęciu: Alexis Vega
Dla obu drużyn był to jeden z testów przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami świata, które w listopadzie i grudniu rozegrane zostaną w Katarze. Lepiej sprawdzian ten wypadł dla reprezentacji Urugwaju. Meksykanie będą chcieli szybko o tym towarzyskim spotkaniu zapomnieć.

Urugwajczycy prowadzenie objęli w 35. minucie po trafieniu Matiasa Vecino. Po wrzutce z rzutu rożnego w wykonaniu Fede Valverde to właśnie Vecino najlepiej zachował się w zamieszaniu pod bramką przeciwnika i z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki. Do przerwy było 1:0 dla Urusów.

Po zmianie stron zespół z Ameryki Południowej podkręcił tempo. Tuż po wznowieniu gry do siatki rywala trafił Edinson Cavani, który ustalił wynik spotkania w 53. minucie. Meksykanie nie byli w stanie odpowiedzieć jakimkolwiek golem.

Meksyk będzie jednym z grupowych rywali reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata 2022. Oprócz tego Biało-Czerwoni w pierwszej fazie MŚ zmierza się z Argentyną i Arabią Saudyjską.

Meksyk - Urugwaj 0:3 (0:1)
0:1 - Matias Vecino 35'
0:2 - Edinson Cavani 46'
0:3 - Edinson Cavani 53'