Gigantyczna sensacja. Węgry zdemolowały Anglię

Anglicy przed rozpoczęciem meczu z Węgrami na własnym stadionie nie znajdowali się w dobrej sytuacji. Podopieczni Garetha Southgate'a zajmowali bowiem ostatnie miejsce w grupie. Goście nie pozwolili im na poprawienie lokaty.

Rafał Sierhej
reprezentanci Węgier PAP/EPA / Szilard Koszticsak / Na zdjęciu: reprezentanci Węgier
Gdyby typować faworyta tego meczu na podstawie tabeli grupy 3, dywizji A Ligi Narodów UEFA, byliby nim Węgrzy. Goście przyjechali na Molineux Stadium jako drugi zespół w grupie. Anglicy zajmowali ostatnie miejsce.

Jeszcze większe znaczenie miał fakt, że poprzedni mecz pomiędzy tymi drużynami zakończył się wynikiem 1:0 dla drużyny prowadzonej przez Marco Rossiego. Anglicy musieli więc zmazać plamę, którą po sobie wówczas zostawili.

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych, jakie widzieliśmy w ostatnich dniach na arenie reprezentacyjnej. Z ciekawych wydarzeń wyróżnić można gola dla Węgrów. W 16. minucie doskonale w polu karnym odnalazł się Roland Sallai i strzałem z woleja pokonał stojącego w bramce gospodarzy Aarona Ramsdale'a.

Kolejną dobrą okazję również stworzyli przyjezdni. Strzał z rzutu wolnego z linii bramkowej anglików wybił Reece James. Mogło być już 0:2. Gospodarze najgroźniejsi byli, gdy... na własną bramkę strzelał jeden z obrońców Węgrów. Dobrze zachował się jednak bramkarz, który wykazał się refleksem. Po pierwszej połowie, mimo wszystko, wynik był sensacyjny.

Druga część meczu była jeszcze lepsza, ale dla gości oraz postronnego widza. Anglicy raczej będą chcieli o niej bardzo szybko zapomnieć. Na początku starali się coś stworzyć, przesunęli dużą liczbę piłkarzy w okolice pola karnego Węgrów, ale to nic nie dało.

Wręcz przeciwnie, zemściło się. I to trzykrotnie. Dublet w 70 minucie skompletował Sallai, 10 minut później swojego gola strzelił wprowadzony z ławki Nagy, a na minutę przed końcem piękną podcinką na 4:0! podwyższył wynik Gazdag.

Anglia - Węgry 0:4 (0:1) 0:1 - Roland Sallai  16' 0:2 - Roland Sallai 70' 0:3 - Zsolt Nagy 80' 0:4 - Daniel Gazdag 89'